Sertel Lojistik ve Schmitz Cargobull 80 adet treyler anlaşması yaptı

15 Kasım 2019
Sertel Lojistik ve Schmitz Cargobull 80 adet treyler anlaşması yaptı

Sertel Lojistik, 400 adetlik filosuyla başta soğuk zincir taşımacılığı olmak üzere, değişik alanlarda faaliyet gösteriyor. Firma, Schmitz Cargobull’un yeni nesil frigorifik treyleri olan S.KO Cool V7 araçlarından 80 adet sipariş verdi. İki taraf, katıldıkları Logitrans Fuarı’nda satış anlaşmasını imzaladılar.

Günlük 10 bin ton yük sevk etme kapasitesi ile bölgesinin öncü lojistik firmaları arasında yer alan Sertel Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sert, hedeflerinin Türkiye’de ilk 10 firma arasına girmek olduğunu söyledi.

Sertel Lojistik’in Schmitz Cargobull’dan sipariş verdiği Yeni nesil S.KO Cool V7 modelinin anlaşma töreni 15 Kasım 2019 tarihinde Logitrans Fuarı’nda gerçekleştirildi. Anlaşma ile ilgili açıklama yapan Schmitz Cargobull Türkiye Satış ve SSH Direktörü Nihat Özmen Ayhan, Sertel Lojistik ile 2017 yılından itibaren işbirliğimiz bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye’de montajı yapılan ilk 20 frigorifik treyleri de alan firma Sertel Lojistik’dir. Yeni yatırımında yine Schmitz ile devam etmesi bizim için gurur verici. Yeni yıl için 80 adet için imza attık. Teslim edilen araçların tümü yeni nesil olacak. Bildiğiniz gibi Yeni Nesil frigorifik araçlarının lansmanını 2018 IAA’da yaptık. Bu yıl temmuz ayında Türkiye’de sunmaya başladık. Araç daha iyi izolasyon sağlamanın yanı sıra ve daha hafifleştirildi.”

Soğutucu üniteleri deneyecek

2012 yılından beri Avrupa piyasasında sunulan Schmitz Cargobull soğutucu ünitesi S.CU’nun da, geliştirilmiş yeni versiyonuyla beraber ilk defa Türk müşterileri ile buluştuğunu söyleyen Nihat Özmen Ayhan, “Schmitz Cargobull, bu soğutucu üniteyi “Executive Paket” olarak kendi frigorifik araçları ile entegre bir şekilde sunuyor. Soğutucu ünitelerimiz için gerekli satış sonrası hizmetlerini Türkiye’de kurduk. Artık hazırız. Yeni yıl içinde siparişler almaya başladık. İlk siparişleri veren; Ulu ve Keskin Kartal firmalarına da teşekkür ediyorum. Birçok müşterimiz bu üniteleri deneme niyetinde. Sertel Lojistik de deneyecek. S.CU’nun sınavdan geçeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Özellikle, 2020’nin ikinci yarısında piyasada daha olumlu bir tablo olmasını beklediklerini ifade eden Sertel Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sert, anlaşma ile ilgili olarak, “Yeni araç alımı olmadığı bir ortamda, trenin hızlanması gerektiğini düşünüyoruz. Yatırımlarımızı krizdeyken de yapma kararındayız. Türkiye’de hızla büyüyen bir şirketiz. 80 adet Schmitz Cargobull ile adım adım adım ilerliyoruz.” dedi.

İlk 10 firma arasında yer almayı hedefliyor

Schmitz Cargobull araçlardan, araçların ikinci elinden ve Nihat bey ile ticaret yapmaktan son derece memnun olduğunu dile getiren Sert, böyle bir ürün ile filolarını büyüttükleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Frigorifik, tenteli, damper ve silobas araçlardan oluşan 400 adetlik bir filoya sahip olduklarını anlatan Sert, “Schmitz Cargobull 58 ülkede faaliyette olan bir dünya markası. Her şeyiyle 10 numara. Canlı balıkları oksijen ile taşıyabilecek ekipman ve araçlara sahibiz. Türkiye’den 72 saatte canlı balıkları İspanya’ya teslim ediyoruz. Hedefimiz sektörün içerisinde ilk 10 firma arasında yer almak” şeklinde konuştu.

Yeni nesil S.KO Cool V7’nin özellikleri:

• En hafif versiyondan 70 kg daha hafif – daha fazla taşıma kapasitesi

• Yeni ön panel – iyileştirilmiş izolasyon

• İyileştirilmiş ön panel koruma – daha geniş alan koruması & daha düşük hasar riski

• Modüler King pin plakası – hızlı onarım & değişim

• Modüler arka çerçeve – hızlı onarım & değişim

• Yeni çok işlevli taban – daha uzun ömürlü, daha hijyenik ve daha kolay temizlenir

• Optimize edilmiş bisiklet korkuluğu – darbeye karşı daha dayanıklı ve iyileştirilmiş görsellik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN