Sertrans, ADR deposunu hizmete sundu

29 Ağustos 2014
Sertrans, ADR deposunu hizmete sundu

Sertrans Logistics’in Hadımköy’de müstakil inşa ettirdiği ADR (Tehlikeli Maddeler) deposu, bu yakada özel sektör tarafından işletilen ilk ve tek tehlikeli maddeler deposu olma özelliği taşıyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Sertrans Logistics’in 50.000 m2’lik Hadımköy Tesisleri arazi sınırları içinde bulunan ve 2 bin m2’lik ayrı bir alan üzerine inşa edilen Tehlikeli Maddeler deposu Halkalı gümrüğüne bağlı antrepo özelliği taşıyor. Antrepo-ADR yönetmelik ve mevzuatlarının öngördüğü koşul ve şartlarda tüm tehlikeli maddelerin (yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, sıvı, gaz ) gümrüklenmesi ve depolanması hizmetlerini verecek olan Sertrans Logistics’in tehlikeli maddeler deposu sahip olduğu yüksek güvenlik sistemleriyle dikkat çekiyor.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

NİLGÜN KELEŞ: Tehlikeli madde lojistiği, lojistik sektörünün çok özellikli bir yan sahasıdır ve bu maddelerin lojistik operasyonları, alanında uzmanlaşmış personele, teknik donanım ve sistemlere gerekli yatırımları yapmış yetkin işletmeler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Uluslararası tedarik zinciri yönetiminde 25 yıllık deneyim ve birikime sahip bir firma olarak, Avrupa yakasında uluslararası standartlara sahip, özel bir arazide müstakil inşa edilmiş bir ADR deposunun sektör için önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini fark ettiklerini söyleyen Keleş, şöyle devam etti:
“Uluslararası standartlara ve normlara uygun ileri teknolojik sistemlerle inşa ettirdiğimiz ADR depomuz, otomatik rampalı kapılara, yüksek güvenlik alarmlarına, spinkler sistemli yangın kontrolü ve azotlu söndürme sistemlerine, özel bölmeli ve güvenlikli odalara sahip. Bu teknolojilerin yanı sıra, kimyasalların depolama sınıf kodlarına uygun depolama ve meddelerin taşıdığı risklere göre depo içi alokasyon hizmetleri de vermekteyiz. Başta kimyasallar olmak üzere tüm tehlikeli maddelerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek uygun sistem ve araçlarla taşınması, gümrük ve depolama işlemlerinin dünyanın kabul ettiği uluslararası standartlarda yapılması konusundaki hassasiyetimizi, tehlikeli maddeler depomuzu tamamen ayrı bir alan üstüne inşa ederek göstermiş bulunuyoruz.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”2166″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row]

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN