Sertrans Logistics e-ticaret lojistiği yatırımlarını artırıyor

22 Haziran 2021
Sertrans Logistics e-ticaret lojistiği yatırımlarını artırıyor

Sertrans Logistics’ten 4,5 milyon avroluk e-ticaret deposu yatırımı.

Tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 30 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası markaların çözüm ortağı olan Sertrans Logistics, yurt içi büyüme hedefleri doğrultusunda bir adım daha atarak İstanbul Akpınar’da 30 bin metrekarelik yeni bir depo açtı. İki yılda yaklaşık 20 milyon avro depo yarımı yapmaya hazırlanan Sertrans Logistics, 2 bin kişinin üzerinde bir ek istihdam yaratacak.  

Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş ve Sertrans Logistics Strateji ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Keleş, çevrimiçi basın toplantısında yeni yatırımlarını ve hedeflerini anlattılar.

2023 yılında Türkiye’nin en büyük e-ticaret lojistiği firması olmayı hedefleyen Sertrans Logistics, büyüme stratejisi kapsamında yatırımlarına devam ediyor. Pandemi döneminde 40 bin metrekarelik depo yatırımıyla mevcut platformunu büyüten Sertrans, Hadımköy Akpınar mevkiinde 30 bin metrekarelik bir e-ticaret deposu daha açtı.

Sadece e-ticaret lojistiği operasyonuna özel olan yeni deponun faaliyete geçmesiyle birlikte Sertrans’ın toplam depolama kapasitesi yaklaşık yüzde 25 artarak 140 bin metrekareye ulaştı.

“2023’te en büyük e-ticaret lojistiği firması olmayı hedefliyoruz”

Yeni yatırımla birlikte e-ticaret büyüme hedeflerine ulaşma noktasında önemli bir adım attıklarını söyleyen  Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, “Ticaretin giderek dijitalleşmesi ticaret hayatında sınırları da gerçek anlamda kaldırdı. Yaşanan e-ticaret dönüşümü, bu durumun tetikleyici unsuru oldu. Artık e-ticaretin toplam ticaret içindeki payı yüzde 20’ye yaklaştı ve yakın gelecekte çok daha yukarı çıkacak. Sertrans olarak 30 yılı aşkın süredir birçok global markaya hizmet veriyoruz. Mevcut kapasitemizleTürkiye’nin en büyük e-ticaret lojistik firmasıyız. 2023’te her anlamda ve tartışmasız ülkemizin en büyük e-ticaret lojistiği firması olmayı hedefliyoruz. Tüm yatırım planlamamız ve yol haritamızı buna göre belirledik. Pandemi sürecinde de durmadık ve pek çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl Hadımköy tesisimizde 40 bin metrekarelik ek bir depo daha açtık.Akpınar’da yer alan 30 bin metrekarelik yeni depo yatırımıza ayırdığımız kaynak ise yaklaşık 4.5 milyon avro civarında. Yaklaşık 2 milyon adet ürün stok kapasitesine sahip bir tesis olacak deponun açılışıyla birlikte yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız.” dedi.

2022 yılında yaklaşık 15 ila 17 milyon avro’luk bir yatırımla 75 bin metrekarelik yeni depo hazırlığı içinde olduklarını belirten Keleş, bu yatırımların Sertrans’ı 2023 hedefine götüreceğini dile getirdi.

“En uygun çözümlerimizle özellikle KOBİ’lere destek olacağız”

E-ticaret lojistiği alanında yaklaşık 6 milyon adetlik bir depolama kapasitesine sahip olduklarını söyleyen Sertrans Logistics Strateji ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Keleş, “Bu kapasiteyi önümüzdeki birkaç yıl içinde 2-3 katına çıkartacağız. En uygun çözümlerimizle özellikle KOBİ’lere destek olacağız. Geçtiğimiz günlerde Sertrans Logistics olarak, Trenyol’un resmi kobi lojistiği hizmet sağlayıcısı olduk. Bu proje, Türkiye’deki KOBİ’lerin ürünlerini çok daha fazla kişiye ulaştırabilmeleri için başlatıldı. Platform içinde yer alan işletmelerin ticaret hacmi arttıkça lojistik ihtiyaçları da artıyor.Bundan böyle Trendyol’da yer alan KOBİ’lerin lojistik ihtiyaçlarını karşılayacağız.” dedi.

Rakamlarla Yatırımlar:

Hadımköy depo yatırım değeri 5 Milyon Avro
Akpınar Depo yatırım değeri 4,5 milyon Avro
2022’de hayata geçirilmesi planlanan yeni depo için tahmini yatırım değeri yaklaşık 15/17 milyon Avro
Almanya depo yatırım değeri 2,5 milyon Avro
2021 yılı depolama kapasitesi 140 bin metrekare
2022 yılı ulaşılması beklenen depolama kapasitesi 230 bin metrekare

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN