Sonkaya Petrol, DAF XFFT480 Super Space Euro 6 araç yatırımı yaptı

15 Eylül 2020
Sonkaya Petrol, DAF XFFT480 Super Space Euro 6 araç yatırımı yaptı

Sonkaya, DAF Trucks Türkiye’nin ücretsiz sürücü eğitimi olanağından da yararlandı.

Sonkaya Petrol, DAF Bayisi Mertsan‘dan 3 adet DAF XFFT480 Super Space Euro 6 araç alımı gerçekleştirdi. Sonkaya Petrol, araç yatırımı kapsamında, DAF Trucks Türkiye’nin 2020 yılında sattığı tüm kamyonlar için sağladığı ‘ücretsiz sürücü eğitimi kuponu’ndan da yararlandı. ADEX Akademi eğitmenleri, Sonkaya Petrol sürücülerine gerekli eğitimleri verecekler.

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark, “Bu eğitimin ardından Sonkaya’nın araçlardan en iyi verimi alacağına eminiz.” dedi. 

Eğitimin detayları; araç bilgisi, güvenlik ve ekonomik sürüş. Sürücü, gelişmiş ekonomik sürücü eğitiminin ardından 100 km’de 18,7 litreye gelmeyi başardıktan sonra, 100 km’de ortalama 22,6 litre (Alüminyum tankerli yeni DAF XFFT480 Super Space van) yaptı.

Sürücü eğitimleri, filoların verimli ve güvenli kullanılmasında büyük öneme sahip

Filoların verimli ve güvenli kullanılmasında ekonomik sürüş tekniğini bilmek büyük önem taşıyor. Konuyla ilgili eğitim alan sürücüler, kullandıkları aracın daha az yakıt tüketmesini sağlıyorlar. Bu da yüzlerce araçtan oluşan filoya sahip firmalar yakıt giderlerinde çok önemli miktarlarda tasarruf anlamına geliyor. İşin bir de güvenlik yönü var ki o da çok önemli. Bu gibi eğitimlerle sürücüler daha güvenli araç kullanma tekniklerini de öğreniyorlar.

DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor van der Mark ve Ayhan Gökdemir işbirliği sözleşmesi imzalamışlardı.

İşte DAF Trucks Türkiye de teknik ve uygulamalı eğitim alanında yaptığı işler ile adını duyuran Adex Akademi ile işbirliği yaparak, eğitimleri vermeye başlamıştı. DAF Trucks Türkiye ve Adex Akademi uygulamalı eğitimler üzerine çözüm ortaklığı kontratı imzalamış ve DAF Akademi kurulmuştu. Adex Akademi; DAF Türkiye adına ürün ve teknik eğitimlerin yapılmasını sağlıyor. Ayrıca DAF müşterilerine de araç ve güvenlik, ekonomik sürüş üzerine eğitimler veriyor. Sonkaya Petrol de son yaptığı araç yatırımlarıyla DAF Trucks Türkiye’nin sunduğu sürücü eğitimi uygulamasından faydalanan firmalar arasına katıldı.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN