TAYSAD’dan Tırsan’a çifte ödül

15 Nisan 2021
TAYSAD’dan Tırsan’a çifte ödül

Tırsan, 2020’de patent yıllık tescil sayısını iki katına çıkararak, patent ve ihracat ödüllerinin sahibi oldu.

Dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihracat yapan Tırsan, 2020’de patent yıllık tescil sayısını iki katına çıkararak, patent ve ihracat ödüllerinin sahibi oldu.

Ödüllü Ar-Ge merkezinde, müşterilerinin rekabet gücünü artırmak için geliştirdiği yenilikçi ve verimlilik odaklı ürünleri ile treyler sektörünün geleceğine yön veren Tırsan; başarılarına her gün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor.

Tırsan, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 42’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı çerçevesinde gerçekleştirilen Başarı Ödülleri Töreni’nde iki ödülün birden sahibi oldu. TADYSAD 2020 Yılında En Çok Patent Tescili Alan Üyeler kategorisinde 2’nci firma olan Tırsan, 2020 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler kategorisinde ise 3’üncü sırada yerini aldı.

Tırsan, 2020’de yıllık patent tescil sayısını 57 adede yükseltti

TAYSAD’ın Patent Ödülleri, firmaların ilgili yıl içerisinde tescil edilen patent sayılarına göre veriliyor. Buluş sahibi olan, buluşu hayata geçiren, patent çalışmalarını dokümante eden, bunlarla ilgili prosedürleri takip eden firmalar ödüllendiriliyor. Bu doğrultuda her yıl onaylanan patent sayısını artıran treyler sektörünün lideri Tırsan, 2019 yılında 29 olan tescili patent sayısını, 2020 yılında 57 adede çıkarak, TAYSAD Başarı Ödülleri’nde patent 2’ncisi ödülünü aldı.

Müşterilerinin rekabet gücünü arttırmak ve sektörün geleceğine yön vermek için Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdüren Tırsan, 2019 yılında ilk kez yayınlanan “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda otomotiv teknolojileri alanında 3’üncü sırada yerini alarak, treyler sektöründen listeye giren tek firmadır oldu.

2021 Avrupa Treyler İnovasyon ödüllerinde 4 ödül alan Tırsan, bu prestijli ödülün 7 dalında tüm ödülleri yalnızca 3 senede alan ilk ve tek şirket olarak Ar-Ge başarılarını Avrupa’ya bir kez daha taşıdı.

Tırsan, TAYSAD İhracat Ödüllerinde İlk 3’te

Tırsan, güvenilir ürün ve hizmetlerinin sonucu olarak dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihracat yapıyor. 2019 yılında TİM İlk 1.000 İhracatçı Listesinde tüm otomotiv sektörünün en büyük 16’ncı ihracatçısı konumunda bulunuyor.

Tırsan, 2020 TAYSAD Başarı Ödülleri’nde ise listedeki tek treyler üreticisi olarak, TAYSAD 2020 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler içerisinde 3’üncü sırada yerini aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN