Tayvan’da 10.000’inci DAF Kamyonu üretildi

12 Ocak 2021
Tayvan’da 10.000’inci DAF Kamyonu üretildi

Tayvan’ın Dadu kentinde, yerel olarak monte edilen 10.000’inci DAF kamyonu montaj hattından çıktı.

Tayvan‘ın Dadu kentinde, yerel olarak monte edilen 10.000’inci DAF kamyonu, 5000’inci aracın üretiminden yalnızca üç yıl sonra montaj hattından çıktı. 12 ton üstü segmentte neredeyse % 37 pazar payıyla DAF, Asya dışı kamyon markaları arasında tartışmasız pazar lideri konumunda bulunuyor. Yeni Euro 6 kamyon serisinin piyasaya sürülmesi sayesinde Tayvan’daki başarının daha da artması bekleniyor.

2005’ten beri DAF Trucks, ortağı Formosa Plastics Group‘un kısa süre önce tamamen modern hale getirilmiş üretim hattında günde beş ila altı kamyon monte ettiği Tayvan’a Eindhoven ve Leyland’daki fabrikalarından popüler LF ve CF serilerinin parçalarını her hafta gönderiyor. Tüm bu araçlar güvenilir ve verimli Euro 6 PACCAR motorlarla donatılmış durumda.

Tayvan’da üretilen 10.000’inci DAF kamyonu, DAF ortağı Formosa Plastics Transport Corporation Başkanı Seiko Chen (sağda) tarafından Yong Yuan Transport Corporation CEO’su Zhi-Yong Qiu’ya (solda) teslim edildi. Bu DAF CF 480 çekici ünitesi, çakıl ve beton taşımada kullanılacak.

Yüksek kaliteli kamyonlar
Satış İşlemleri müdürü ve DAF’ın küresel pazarlarından sorumlu Jan van Keulen, “Tayvan’da monte edilen her DAF kamyonu, Hollanda ve Birleşik Krallık’ta bulunan üretim hatlarından çıkan kamyonlarla aynı yüksek kaliteyi sergiler.”dedi. “Tayvan’ın 10.000’inci DAF kamyonu, Tayvan boyunca çakıl ve beton taşımak için kullanılacak bir CF 480 çekici ünitesidir.” diye konuştu.

“Araçlar rakipsizdir”
Yong Yuan Transport Corporation CEO’su Zhi-Yong Qiu, “DAF markasıyla yaklaşık 15 yıllık olumlu deneyime dayanarak Tayvan yapımı 10.000’inci DAF kamyonunu sipariş etti. Karışık filomuz yaklaşık 300 araçtan oluşuyor. Birkaç yıl önce her yeni aracın bir DAF ürünü olması gerektiğine karar verdim. Çünkü bu araçlar yakıt tüketimi, güvenilirlik ve güvenlik söz konusu olduğunda rakipsizdir. Ayrıca, yerel DAF bayi ağı ve onarım ve bakım desteği de olağanüstüdür.” dedi.

“Çıtayı daha da yukarı kaldırıyoruz”
Formosa Plastics Transportation Corporation Başkanı ve Formosa Plastics Group’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Seiko Chen, “DAF’ın mükemmel güvenilirliği, kilometre başına düşük maliyeti ve sektördeki en yüksek sürücü konforu, sektördeki standardı belirlemektedir”, diye açıklama yapmıştır. “Şimdi de en yeni Euro 6 DAF kamyonlarının piyasaya sürülmesiyle çıtayı daha da yükseltiyoruz. Ayrıca bu mükemmel araçlar, ülke boyunca yetkili DAF bayileri ve servis noktalarından oluşan sıkı bir ağ aracılığıyla en yüksek kaliteli servis ve mükemmel parça tedariki ile desteklenir.” diye belirtti.

“Ekibe büyük bir övgü”
Pazarlama ve Satış Müdürü ve DAF Trucks Yönetim Kurulu üyesi Richard Zink, “Formosa Plastics Group ile ortaklığımızla gerçekten gurur duyuyoruz” diyor. “Yakın işbirliği içinde, performansları ve üretim kaliteleri nedeniyle piyasa tarafından yüksek değer gören harika kamyonlar üretiyoruz. Bu, Formosa Plastics Group ekibinin birinci sınıf LF ve CF serisini bir araya getirdiği kararlılık ve profesyonelliğe büyük bir övgüdür.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN