TEMSA, Antalya’da 5 firmaya 85 otobüs teslim etti

2 Nisan 2021
TEMSA, Antalya’da 5 firmaya 85 otobüs teslim etti

Yurtdışında ihracat atağına geçen TEMSA yurtiçinde de araç parkını genişletmeyi sürdürüyor.

Yurtiçi teslimatlarına hız veren TEMSA, Antalya’daki turizm acentelerine yeni sezon için 85 adetlik bir araç filosu teslimatı gerçekleştirdi. Yeni sezona TEMSA yatırımları ile giren firmalar, aşılama çalışmalarının hızlanması ve alınan tedbirlerle 2021 turizm sezonuna umutlu bakıyor.

Antalya merkezli turizm şirketleri yeni sezona TEMSA otobüs yatırımları ile girdiler. TEMSA’nın yeni yetkili satıcısı Antalya Oto’nun gerçekleştirdiği satışlarla Zemzem Turizm, Kıraç Turizm, Aksu Turizm, Şekerler Turizm ve Sorkun Petrol olmak üzere 5 firmaya 85 adetlik otobüs teslimatı yapıldı.

Sezon heyecanına ortak olduk

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, iki günlük süreçte 5 firmaya teslimat yapmaktan mutlu olduklarını açıklayarak, “Biz aslında bu teslimatlarla sektör mensuplarının sezon heyecanına ortak oluyoruz. Müşterilerle, iş ortaklarımızla TEMSA’nın ilişkisi pandemi sürecinde de sıcak oldu. Antalya’da, satış ve servis tarafıyla çok iyi bir ekibimiz var. Bu başarıda onların katkısı çok daha büyük. Turizm sezonunun beklentiler doğrultusunda iyi geçmesini diliyoruz.” dedi.

Antalya Oto güç katacak

TEMSA Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ise, Antalya’nın turizm sektörünün gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Antalya’nın marka haline gelmiş şirketlerine sezon öncesinde teslimatlar yaparak bizim için çok değerli iki gün geçirdik. Antalya Oto, bölgede bizim gücümüze daima güç kattı ve katmaya da devam ediyor. Bu iş bir emek işi. Otobüs tarafında satış için müşterilerle iyi iletişimin kurmanın önemini ve kazanımlarını her zaman görüyoruz.” dedi.

55 adetlik otobüs yatırımı

TEMSA’dan toplam 55 araç teslim alan Zemzem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yıldırım, 20 yıldır taşımacılık faaliyeti gösterdiklerini, TEMSA ile 13 yıldır ticaret yaptıklarını belirterek, “Neredeyse 10 yıldır filomuzda TEMSA markası dışında araç bulunmuyor. TEMSA ile ilk temasımız 2008 yılında oldu ve o gün bugündür TEMSA’nın bayrağını taşıyoruz. TEMSA ürünlerini tercihimizi düşük yakıt tüketimi ve satış sonrasında yüksek hizmet kalitesine sahip olması belirliyor. Satış sonrasında hizmetten de çok memnunuz. Yedek parça ve bakım noktasında, beklediğimiz destekleri alıyoruz. TEMSA Maraton’da bölgede iyi bir ivme yakalattık, bu ivmeyi devam ettirmek istiyoruz. Şu an filomuzda 1200 özmal içerisinde 400 adet TEMSA markalı araç var. Yaklaşık 2000 araç çalıştırıyoruz. Her ay TEMSA araç alıyoruz. Bugün filomuza 10 Maraton, 10 Safir, 35 adet de Prestij daha ekledik.” dedi.

Her 3 otobüsten 1’i TEMSA

Zemzem Turizm’in Antalya’nın en önde gelen firmaları arasında yer aldığını belirten TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Zemzem Turizm TEMSA’nın en eski müşterisi hatta TEMSA ürünlerini alan ilk firma. Bugün TEMSA’nın yeniden yapılandığı süreçte en büyük volümlü satışının yapılıyor olması bizim için çok değerli. Bu zorlu süreçte turizm sektöründeki belirsizliğe rağmen sezona hazırlık yapan firmaların yaptığı alımlar bize çok önemli umut veren gelişmeyi de gösteriyor. Antalya firmaları turizm sezonunu TEMSA yatırımları ile açıyor. Umuyoruz ki iyi bir turizm sezonu olacak. Türkiye otobüs pazarında her 3 otobüsten biri TEMSA markalı. Biz bunu Antalya’da her 3 araçtan ikisi TEMSA markalı ürün haline getirmek istiyoruz.” dedi.

3 TEMSA Safir Plus yatırımı

25 Mart Perşembe günü düzenlenen törenle Antalya’nın en önde gelen firmalarından Kıraç Turizm’e 3 adet Safir teslimatı yapıldı. Araçları; TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, TEMSA Otobüs Satış Müdürü İrfan Özsevim, TEMSA Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay, Kıraç Turizm Genel Müdürü Havva Kıraç’a teslim etti.

Sezona yönelik iyi sinyaller

TEMSA’nın en eski iş ortakları arasında yen alan Kıraç Turizm’e araç teslimatı yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Yıllardır başarıyla devam eden bir iş birliğimiz var. Bir de babadan kıza bir nesil aktarılmış bir şirket var. Bugünlerde Antalya’da olmak ve teslimatlar yapmak hem heyecan veriyor hem de mutluluk. Turizm sezonuna yönelik iyi sinyaller geliyor. Yatırımlarda bunu gösteriyor. Hem aşılama süreci artar hemde gelen turist sayısı artar diye umuyoruz. Böylece, geçen yılın kayıplarını da umarız geri almak mümkün olur. Kıraç Turizm’in parkında Safir Plus araçları görmek mutluluk veriyor.” dedi.

10 adetlik sipariş

3 adet Safir Plus otobüsü teslim alan Kıraç Turizm Genel Müdürü Havva Kıraç, 10 adetlik bir sipariş de verdiklerini belirterek, “Filomuzda 300 adet TEMSA var. 10 adetlik siparişimiz turizmdeki hareketliliğe bağlı olarak artabilir. Filomuzda 300 adet TEMSA var. Biz TEMSA’nın en eski iş ortakları arasındayız. Babam ve TEMSA bu güven ilişkisini 30 yıldır çok iyi kurmuş. Bunu devam ettirmek bana düşüyor.” dedi.

Aksu Turizm’e 3 Safir, 2 Maraton

TEMSA; Aksu Turizm’e 2 Safir, 1 Maraton teslimatı gerçekleştirdi.  Çok uzun yıllardır TEMSA ile iş birliğinde olduklarına dikkat çeken Aksu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Karacan, “Bu markaya güvenimiz çok sağlam. Ayrıca ilk alım maliyeti anlamında TEMSA çok daha avantajlı. Bu yıl Safir yatırımının yanısıra filomuza Maraton araçlardan katıyoruz. Bence turizmin yükselen yıldızı Maraton olacak” dedi. Bu yıl 10 araçlık bir yatırım planı olduklarını belirten Aksu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Karacan, “10 adedin 7’si TEMSA olacak. Şu an 2 Safir ve 1 Maraton filomuza katıldı. Diğer araçlarda Mayıs ayında filoda yerini alacak. Şu an filomuzda 153 özmal araç var. Teslim aldığımız araçlarla filodaki TEMSA sayısı 17 adet oldu.” dedi.

10 yıla uzanan iş birliği

TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, Aksu Turizm ile uzun süredir iş ortaklıkları bulunduğunu söyleyerek, “20 yılı aşkın süredir iş birliğimiz sürüyor. Kriz dönemlerinde bile Aksu Turizm mutlaka 1-2 adet de olsa TEMSA yatırımı yapıyor. Şu anda bir paket anlaşması yaptık ve 3 adedini bugün teslim ettik. Sezonun başlangıcına kadar diğer araçları da teslim edeceğiz. Aksu Turizm Safir yatırımlarının yanısıra bu sene Maraton yatırımları da yapıyor. Antalya’da, Maraton araçlara da bu süreçte yoğun bir ilgili olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN