TEMSA’da 15 bininci otobüs coşkusu

3 Temmuz 2014
TEMSA’da 15 bininci otobüs coşkusu

Bu yılın ilk beş ayında gerçekleştirdiği 989 otobüs satışı ile pazar liderliğine ulaşan Temsa, büyük otobüs grubunda 15 bininci otobüsü banttan indirmenin mutluluğunu yaşadı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1940″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Temsa, 5 Şubat 2014 tarihinde 10 bininci midibüsü üretim hattından indirmenin sevincini çalışanlarıyla birlikte kutlamıştı. Bu sefer büyük otobüs grubunda 15 bininci otobüsü banttan indirmenin mutluluğunu yaşadı.

2 Temmuz Çarşamba günü Adana fabrikada düzenlenen törenle Temsa, 15 bininci otobüsü üretim hattından indirdi. 15 bininci otobüs, kentiçi ulaşıma yönelik üretimi gerçekleştirilen Avenue oldu.
Törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ve tüm fabrika çalışanları katıldı.

Törende konuşma yapan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, 2014 yılında üretim ve satış açısından çifte mutluluklar yaşadıklarını belirterek, “5 Şubat’ta 10 bininci midibüsü banttan indirmenin mutluluğunu siz çalışanlarımızla birlikte yaşadık. 1987 yılında başladığımız otobüs sürecinde bugün büyük otobüs grubunda 15 bininci aracımızı banttan indiriyoruz. Bu gurur ve mutluluğu sizlerin gösterdiği yoğun gayret ve emekleriniz sayesinde yaşıyoruz.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

DİNÇER ÇELİK: Bu yılın ilk beş ayında gerçekleştirdiğimiz 989 otobüs satışı ile pazar liderliğine ulaşmış durumdayız. Bu yıl en yüksek adetlerde, 2 bin 300 civarında araç üretip satmış olacağız. 2014 hem üretim süreçleri açısından hem de pazarda elde ettiğimiz başarılar açısından bizim için mutluluk veren bir yıl olarak geçiyor. Hedeflerimiz ve çalışmalarımız bu rakamlarla sınırlı değil. Temsa olarak bin 554 çalışanımızla ülkemize katma değer yaratmaya, istihdam oluşturmaya devam ediyoruz.

[/vc_blockquote][vc_single_image image=”1941″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Temsa bugün yurtiçi pazara yönelik üretimini gerçekleştirdiği Safir, Prestij ve Avenue araçlarla pazarda büyük başarılara imza attı. Bu yılın ilk beş ayında gerçekleştirdiğimiz 989 otobüs satışı ile pazar liderliğine ulaşmış durumdayız. Bu yıl en yüksek adetlerde, 2 bin 300 civarında araç üretip satmış olacağız. 2014 hem üretim süreçleri açısından hem de pazarda elde ettiğimiz başarılar açısından bizim için mutluluk veren bir yıl olarak geçiyor. Hedeflerimiz ve çalışmalarımız bu rakamlarla sınırlı değil. Temsa olarak bin 554 çalışanımızla ülkemize katma değer yaratmaya, istihdam oluşturmaya devam ediyoruz. 7 yıllık otobüs üretim sürecinde ülkemizin ve dünyanın yaşadığı birçok ekonomik zorlukları hep çalışma azmimiz ve tutkumuz sayesinde aşmayı başardık.”

“TÜRK MARKASI OLARAK ULAŞILAN NOKTA ÇOK ÖNEMLİ”

Her yaşanan ekonomik olumsuzlukla ilk önce etkilenen otomotiv sektörünün etkilendiğini söyleyen Dincer, “Yaşanan bu zorlu süreçlerde kaliteli ürünleri pazara sunma anlayışından ve müşteri memnuniyetinden taviz vermeyerek bugünlere geldik. Artık bugün 15 bininci otobüs banttan iniyor. Türk markası olarak ulaşılan bu noktanın çok önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Adana fabrikasında üretimini gerçekleştirdiğimiz sizin el emeğiniz, göz nurunuz otobüslerimizin bugün 65 ülkenin yollarında ülkemizi ve markamızı başarıyla temsil ediyor. Yeni ürünlerle ve büyüyen hedeflerle daha binlerce otobüsü sizlerle birlikte üretip, müşterilerimizin kullanımına sunacağız. Bu güzel günümüzde bizlerle beraber olup, sevincimizi paylaşan sayın başkanımıza da teşekkür ederiz. 1987 yılından bugüne bu başarılarda imzası olan, katkısı olan tüm işçilerimize, mühendislerimize, yöneticilerimize, bayilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü törende yaptığı konuşmada bugünün çok anlamlı bir buluşma olduğunu belirterek, “15 bin otobüs üretim sevincine ortak olmak için geldim, sizleri tebrik ediyorum”dedi. Başkan Sözlü, ‘Başbakanın yerli otomobil için bir babayiğit arıyoruz’ açıklamasına da vurgu yaparak “Temsa, kendi markasını yaratmış, Adana’dan tüm dünyaya ihracat gerçekleştiren babayiğit bir marka, o da Adana’nın markası” diye konuştu. Sabancı grubuna, ülkeye ve Adana’ya sağladıkları katkılardan dolayı tebrik ettiğini de ifade eden Başkan Sözlü,”Adana’da toplu taşımanın adresi, lokomotifi bundan sonra Temsa olmalıdır. Hem belediye otobüsünde hem özel halk otobüsünde ve midibüste rüştünü tüm dünyaya kanıtlayan Temsa’ya destek vereceğiz.” dedi. Başkan Sözlü, emekleriyle alın teriyle üretim yapan işçilere de teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından 15 bininci otobüs çalışanların alkışlarıyla üretim hattından indirildi. 15 bininci otobüs, Başkan Hüseyin Sözlü ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik tarafından imzalandı.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN