TOBB ve UND’den Türk tırları için kriz masası ve IRU girişimi

26 Şubat 2022
TOBB ve UND’den Türk tırları için kriz masası ve IRU girişimi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrasında bölgede kalan taşımacılar için kriz masası oluşturuldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrasında bölgede kalan taşımacıların durumuyla ilgili, “Girişimlerimiz sonucu Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU), bölgedeki taşımacılarımızın vizesiz ve geçiş belgesiz ülkemize dönmesi için Avrupa Komisyonu ve güzergah ülkelerine çağrıda bulundu. Ülkelerin desteklerini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.​
Hisarcıklıoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna’daki kriz nedeniyle Türk tırları ile ihracatın olumsuz etkilenmemesi ve sorunların anlık takip edilerek çözüme kavuşturulması için bakanlıklar, ilgili kamu kurumları, yurt dışı temsilcilikler ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile “kriz masası” oluşturduklarını belirtti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

“Girişimlerimiz sonucu IRU bölgedeki taşımacılarımızın vizesiz ve geçiş belgesiz ülkemize dönmesi için Avrupa Komisyonu ve güzergah ülkelerine çağrıda bulundu. Ülkelerin desteklerini görüyoruz. Bakanlıklarımız ve IRU’ya teşekkür ederiz.”

 

 

 

Kaynak: TOBB

Harita, kaynak:

https://www.und.org.tr/

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN