Tofaş’tan 6 üniversitenin mesleki eğitimine destek

14 Nisan 2017
Tofaş’tan 6 üniversitenin mesleki eğitimine destek

Tofaş’ın, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Koç Kuleleri’nde 4’ü kesit olmak üzere toplam 7 adet Fiat Egea aracın 6 farklı üniversiteye teslimatı gerçekleştirildi.

Tofaş’ın, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamındaki durağı yine Ankara oldu. Program kapsamında Koç Kuleleri’nde 4’ü kesit olmak üzere toplam 7 adet Fiat Egea aracın 6 farklı üniversiteye teslimatı gerçekleştirildi. Mesleki Eğitime Destek Projesi kapsamında yılsonuna kadar 15’i kesit olmak üzere 56 araç 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderilecek. Tofaş’ın 3.5 milyon TL’lik kaynak ayırarak hayata geçirdiği program kapsamında öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor.

Türkiye otomotiv sektörünün lider kuruluşu Tofaş, Meslek Eğitime Destek Programı’na hız kesmeden devam ediyor. Üniversite ve teknik meslek liselerinde eğitim içeriğine katkıda bulunarak otomotiv sektörüne kalifiye çalışan kazandırmayı amaçlayan sosyal sorumluluk projesi ile 57 Egea otomobil Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmete sunuluyor.

Program kapsamında Koç Kuleleri’ndegerçekleşentörenle Ankara bölgesinde araç desteği sağlanan eğitim kurumlarının temsilcileri bir araya geldi. 4’ü kesit olmak üzere özel olarak hazırlanan toplam 7 adet Fiat Egea Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar tarafından teslim edildi.

Törene Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Yılmaz Kaptan katılım gösterdi. Türkiye’nin 7 bölgesinde Fiat bayileri koordinasyonunda eğitim malzemesi ve uzman konuşmacı desteği ile yürütülecek programa Ankara bölgesinde bulunan Fiat bayileri Ali Uğurlu, Ankara Otomotiv, Birmot Yenimahalle, Kartaş ve Tan Oto’nun üst düzey temsilcileri de hazır bulundu.

43 ÜNİVERSİTE VE 13 LİSEYE GÖNDERİLECEK

Tofaş tarafından okulların kullanımına tahsis edilen araçlar, Türkiye genelinde yer alan 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderiliyor.Mesleki eğitime destek projesinde öğrencilerin otomobil üzerinde araştırmageliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor. Tofaş’ın proje kapsamında gerçekleştireceği tüm teslimatlar Haziran 2017’de son bulacak ve bu kapsamda 15’i kesit olmak üzere 56 araç üniversite ve meslek liselerine atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe edilecek. Tofaş’ın 3.5 milyon TL’lik kaynak ayırarak hayata geçirdiği program kapsamında öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN