Türkiye-Lübnan Ro-Ro hattındaki sürücülere uyarı

20 Mart 2020
Türkiye-Lübnan Ro-Ro hattındaki sürücülere uyarı

Türkiye-Lübnan Ro-Ro hattındaki sürücüler ve nakliyeciler güzergahları boyunca azami derecede dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Türkiye-Lübnan Ro-Ro hattındaki sürücüler ve nakliyeciler güzergahları boyunca azami derecede dikkatli olmaları ve Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen tüm kurallara riayet etmelerini konusunda uyarıldı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), tüm dünyayı etkisine alan Koronovirüs kapsamında Türkiye-Lübnan Ro-Ro hattındaki sürücüleri ve nakliyecileri uyardı. UND’den yapılan açıklama şöyle:

“Sayın üyelerimiz Lübnan’da Korona virüsü sebebiyle bir takım önlemler alınmaktadır.

Lübnan Makamları öncesinde Türk sürücülerinin Korona Virüsü tehdidi bitene kadar Lübnan’a girmeme kararı alsa da, akabinde Türk Büyükelçiliğimiz ve Ticaret Müşavirliğimizin girişimleri ve talepleri doğrultusunda Türk sürücülerinin Lübnan’a girişine izin verileceğini bildirmiştir.

Lübnan Tarafından alınan yanıtta sürücülerimizin limanda ateşlerinin ölçülerek, riskli görünmeyenler için ülkeye giriş izni verileceği beyan edilmiştir.

Ancak bu ülkede ve özellikle kuzey bölgelerinde, hastalık açısından önemli bir risk olduğunu ve

  • sürücülerimizin güzergahları boyunca azami derecede dikkatli olmaları ve
  • Sağlık Bakanlığımız tarafından önerilen tüm kurallara riayet etmelerini ve
  • mümkün olduğunca temastan kaçınılmasının gerek değerli sürücülerimizin, gerekse de değerli Lübnan halkı sağlıkları için önem arz etmektedir.

Bu çerçevede, Türkiye ve Lübnan arasındaki ticaretin devam etmesine vesile olan Lübnan Makamlarının anlayışı ve kararı için, Lübnan Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavirliğimizin değerli destekleri için sektörümüz adına şükranlarımızı arz ederiz.”

Kaynak: UND

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN