Türkiye’nin en büyük kargo şirketi hangisi?

23 Kasım 2017
Türkiye’nin en büyük kargo şirketi hangisi?

“Türkiye’nin en büyük kargo şirketi hangisi?” sorumuzu, Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk yanıtladı.

Aras Kargo’nun, “Dijital Dönüşüm” konulu basın toplantısında Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Nuri Bulduk, “Güncel olarak, Aras Kargo’nun Türkiye piyasasındaki pazar payını öğrenebilir miyiz? Dünya ölçeğinde, Aras Kargo’nun konumu nedir?” sorumuzu şöyle yanıtladı:

“Bu soruyu genişleterek biz de kendimize sorduk. Ben, matematiksel zekaya inanan bir insanım. Çünkü, bu soruya yuvarlak yanıtlar da verilebilir: “Birinciyiz, ikinciyiz, en büyüklerden biriyiz…” gibi… Dedik ki, biz bu soruya matematiksel bir cevap bulmaya çalışalım. Bu konuda, bir firma ile anlaşalım ve bizim ‘boyumuzu ölçsün’ diye düşündük. Hem büyüklüğümüzü, hem de müşteri gözündeki algımızı ölçsün, ‘piyasada neredeyiz’ belirlesin dedik.

‘Kargo sektöründe faaliyet gösteren’ firmalardan ‘benim 29 transfer merkezim var, diğeri ise 30’a sahiptir ve ‘ben büyüğüm’ diyebilir. Başka bir ölçek olarak bir kargo firması belirli bir yerde yoğunlaşmış olabilir ve bu anlamda kendini en büyük olarak tanımlayabilir. Bir başka firma ise ‘ben Türkiye genelinde en yaygın firmayım’ diye kendini en büyük olarak tanımlayabilir. ‘Ciro olarak bakarsanız o büyük, çalışan sayısı olarak bakarsanız ben büyüğüm’ gibi değerlendirmeler olabilir.  Dolayısıyla tam bir ortak ölçü bulmak zor. Ama Aras Kargo için net birşey söyleyebilirim, bir ya da ikinci sıradadır ve bu değişir. Bu konuda yaptırdığımız bir pazar araştırmasının sonucu da Aralık sonunda netleşecek.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN