“Türkiye’ye 1.500 kamyon geliyor”

15 Mayıs 2017
“Türkiye’ye 1.500 kamyon geliyor”

Hödlmayr Grubu yeni aldığı siparişiyle Türkiye’deki gücünün altını çiziyor. Schwertberg Avusturya’da bulunan Hödlmayr High & Heavy GmbH ile Ümraniye merkezli Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. iştirakleri Avrupa’nın en büyük kamyon üreticilerinden biri ile anlaştı.

Hödlmayr Grubu yeni aldığı siparişiyle Türkiye’deki gücünün altını çiziyor. Schwertberg Avusturya’da bulunan Hödlmayr High & Heavy GmbH ile Ümraniye merkezli Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. iştirakleri Avrupa’nın en büyük kamyon üreticilerinden biri ile anlaştı. Otomobil uzmanları Nisan ayı itibariyle Türkiye’ye gönderilecek 1.500 adet kamyonun işlemleri ve nakliyesinden sorumlu olacak.

Hödlmayr çalışanları, Zwolle-Koper Limanı-Efesan Türkiye adıyla müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş rotalarını hazırladı.

Hödlmayr High & Heavy Gmbh Genel Müdürü Michael Wöckinger şirketi başarıya ulaştıran nedenleri şu şekilde özetliyor; ‘‘Tüm işlemleri tek elden halledebiliyor oluşumuz ve Zwolle’den Adriyatik’teki yükleme limanına olan nakliyenin ortadan kalkması bizi avantajlı kılıyor.. Aynı zamanda müşteriyle başka ülkelerde uzun yıllara dayanan başarılı işbirliğimiz ve Türkiye’deki Hödlmayr iştirakinin kamyonların ithalatçısı ve alıcısı konumundaki Doğuş Otomotiv ile olan işbirliği de kesinlikle yardımcı olmuştur.”

Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. Genel Müdürü Hande Çarıkcı

KATMA DEĞER, “TRUCK-ON-TRUCK-PRENSİBİ”

Çarıkcı, “Wöckinger katma değer prensibi ile ilgili olarak ‘‘Araçlar  sıfır kilometreyle alıcıya ulaşıyor. Bu, müşteri için büyük bir katma değerdir. Siparişin ölçeği itibariyle öngörülen adetler düşünüldüğünde, bu sistemle belirgin ölçüde daha hızlı hareket ediyoruz. Hasar riskinin minimize edilmesi ve CO2’nin azalmış olmasından bahsetmiyorum bile” dedi.

Yeni sipariş ile ilgili sevincini dile getiren Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. Genel Müdürü Hande Çarıkcı, ‘‘Ticari araçların truck-on-truck temelinde dağıtılması Hödlmayr Türkiye’de yıllardır standarttır. Burada farklı olan, yüksek sayıda aracın sıfır kilometre olarak getirilmesi ve müşteriye teslim edilmesidir. Talep şüphesiz mevcuttur. Böylelikle haftalık 50 adet kamyon müşterinin Zwolle’deki fabrikasından Boğaz kıyılarına ulaşmaktadır. Lokasyonumuz çok iyi gelişiyor, devamlı büyüyoruz. Bu durumu özellikle şu üç güçlü yanımıza bağlıyoruz: uluslararası ağ yapımız, yüksek kalite standartlarımız ve %100 müşteri odaklı yaklaşımımız.” diye konuştu.

Hödlmayr High & Heavy GmbH

Hödlmayr High & Heavy GmbH ağır araçların nakliyesi alanında faaliyet gösterir (kamyonlar, inşaat makinaları, tarım amaçlı ticari araçlar). Bunun için şirket bünyesinde 85 adet özel taşıyıcı mevcut ve bu taşıyıcıların yüzde 90’ı Schwertberg Avusturya’da bulunan şirkete ait fabrikalarda tasarlanır ve üretiliyor.

 Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd.  

Hödlmayr Nakliyat ve Ticaret Ltd. güncel 64 çalışanıyla 39 adet özel araç taşıyıcısına sahip. Hödlmayr iştirakinin cirosu 8 milyon Avro civarında(2016).

 Hödlmayr International AG

Hödlmayr International AG uluslararası alanda faaliyet gösteren ve ana uzmanlık alanı araç lojistiği olan Schwertberg (Avusturya) merkezli bir aile şirketi. Şirket, araçların fabrika/giriş limanından teslim alınmasından araç bayii/filo sahibine nakliyesine kadar tedarik zincirinin tüm halkalarında uzmanlaşmış durumda. Yıllık yaklaşık 1.75 milyon aracın yüklemesi yapılıyor. Hödlmayr International AG ile iştiraklerinde 16 ülkede 1800 kişi çalışıyor. Toplamda grup bünyesinde 740’dan fazla özel araç taşıyıcısı, 15 blok yük treni sistemi ve yaklaşık 50 bin araçlık neredeyse 1.1 milyon metrekareye yayılmış bir depolama sahası bulunuyor. Geçtiğimiz yıl şirket cirosu 265 milyon Avro olarak gerçekleşti.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN