UPS Flight Forward, CVS Pharmacy ile drone teslimat uygulamaları geliştirecek

26 Kasım 2019
UPS Flight Forward, CVS Pharmacy ile drone teslimat uygulamaları geliştirecek

UPS, drone ile teslimat faaliyetini sağlık kampüslerinin dışına taşıyor.

UPS (NYSE:UPS) çatısı altındaki UPS Flight Forward Inc. (UPSFF) ve CVS Health Corporation (NYSE:CVS.N) bağlı şirketi CVS Pharmacy, Inc., işletmeden tüketiciye teslimat modelleri dahil çeşitli durumlarda drone ile teslimat kullanımını geliştirmek için bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Program, CVS Pharmacy’nin perakende mağazalarından müşterilerinin evlerine reçeteli ilaç ve perakende ürün teslimatını ve diğer iş birimlerine ait diğer olası kullanım durumlarını kapsıyor.  UPSFF şu anda Bölüm 135 Standardı uyarınca FAA tarafından Drone Havayolu işletmek için onaylanan tek şirket konumunda

Hâlihazırda Raleigh, NC’deki WakeMed Hastanesi’ne drone ile tıbbi numune dağıtımı yapan UPS Flight Forward, çeşitli müşteri tabanının ihtiyaçlarını karşılamak için yer ve hava altyapısını hızla genişletiyor. UPS Flight Forward, yakın gelecekte paketleri tüketicilerin evlerine teslim etmeyi planlıyor.

UPS Strateji ve Dönüşüm Direktörü Scott Price şunları söyledi: “Ülkenin ilk tam sertifikalı drone havayolu olarak, UPS Flight Forward, building drone ile teslimat  alanındaki liderliğimizi pekiştirmek için hızla güçlü bir müşteri tabanı ve teknoloji ortaklarından oluşan bir ağ inşa ediyor. Şimdiye dek kimsenin düşünmediği yeni lojistik ve teslimat çözümleri oluşturacağız. Sektördeki eski düşünce tarzı sadece yer taşımacılığı teknolojisiyle sınırlıydı. Artık üç boyutlu düşünüyoruz.

CVS Pharmacy Başkanı Kevin Hourican ise şunları belirtti: “Daima daha hızlı, daha düşük maliyetli ve daha verimli teslimat modelleriyle müşterilerimize daha fazla kolaylık sunmanın yollarını arıyoruz. Yenilikçiliğin odak noktamız olmasından yola çıkarak, UPS ile birlikte drone ile teslimat seçeneklerini keşfedecek ilk perakende sağlık şirketi olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

UPS Flight Forward bu ay içinde ABD hükümetinden drone havayolu işletmek için Bölüm 135 Standardı uyarınca ilk tam sertifikayı aldığını duyurmuştu. Bu, Amerikan Federal Havacılık Dairesi’nin (FAA) bir drone ile teslimat şirketine verdiği en üst düzey sertifikadır. Bu onay Şirkete müşteri talebini karşılamak için gerekli sayıda operatör tarafından desteklenen, dilediği sayıda drone aracını uçurma izni veriyor. 

Şirket, 2019 Mart ayından bugüne WakeMed kampüsünde 1500 defadan fazla gelir getiren drone teslimatı gerçekleştirdi. 

UPS Flight Forward, gelecekte pek çok sektörde başka ürünleri de taşımayı planlıyor ve CVS ile yapılan ileriye dönük testler UPS’in bağlı şirketi için perakende faaliyetlerin büyütülmesi açısından ilk girişimi temsil ediyor.

UPS Flight Forward, FAA’nın UAS Entegrasyonu Pilot Programı (IPP) kapsamındaki testlere katkı sağlayarak başladı. Bu çalışmalar sağlık kampüslerinde drone ile teslimata yönelik iş modeline odaklanmıştır. Şirket evlere teslimat testlerinin de ileride ruhsatlandırma çerçevesine katkıda bulunmasını bekliyor.

İnsansız hava aracı ile teslimat alanında lider haline gelen UPS, deniz üzerinden acil ticari teslimatlarda drone’ları test etti; Afrika’da insani yardım teslimatlarını finanse etti ve destekledi ve UPS paket teslimat aracından gönderilen drone’lar ile kırsal kesimlerde evlere acil olmayan ticari teslimatı da test etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN