Vivalines, ‘uçak konforunda otobüs yolculuğu’ kapsamında filosunu Mercedes’le genişleti

8 Haziran 2017
Vivalines, ‘uçak konforunda otobüs yolculuğu’ kapsamında filosunu Mercedes’le genişleti

Vivalines, Mercedes-Benz Türk’ten 14 adet 2+1 Tourismo ve 20 adet Vito alarak, filosunu genişletti.

Ünal Şirketler Grubu şirketlerinden Vivalines Mercedes-Benz Türk’ten 14 adet 2+1 Tourismo ve 20 adet Vito alarak, filosunu genişletti. Ankara-İstanbul hattında hizmet veren Vivalines, Temmuz 2017’de de İzmir hattını hayata geçirecek.

Mercedes-Benz Türk’ün Hadımköy’deki merkezinde düzenlenen teslimat törenine; Ünal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan ve Koluman Motorlu Araçlar İcra Kurulu Üyesi ve Ticari Araçlar Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Saltık katıldı.

ALPER KURT: “SEKTÖRE NEFES GETİREN BİR PROJE”

Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt teslimat töreninde yaptığı konuşmada, “İlk etapta, 14 adet Tourismo 2+1 aracın teslimatını yapıyoruz. Bu teslimatla birlikte 20 adet de Vito aracın projeye dahil olduğu müjdesini vermek isterim. Markamıza gösterdiği teveccühten ötürü Ünal Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal’a teşekkür ediyorum. Ünal Şirketler Grubu’nun hayata geçirdiği proje, sektöre nefes getirme özelliğine sahip ve iz bırakacak.” dedi.

Alper Kurt, şöyle devam etti: “Teslimatını yaptığımız otobüsler sektörde Premium yolcu taşımacılığı konseptini canlandıran ve bu yönüyle uzun zamandır görmediğimiz bir taşımacılık projesi dahilinde kullanılacak. Alımın hacmi kadar, sektöre yeni soluk getirmesi beklenen Premium yolcu taşımacılığında kullanılması bizi ayrıca heyecanlandırıyor. Yapılmamış olanı yapıyor olmak her zaman cesaret ister. Bu yüzden bu çok önemli proje için kendilerini tebrik ediyorum. Bu projenin temelleri Ankara-İstanbul hattında atıldı ve sıra dışı bir başarı elde edildi. Şimdi  ise genişletiliyor.”

MUSTAFA ÜNAL: ÖNEMLİ OLAN PROJENİN SÜDRÜLEBİLİR OLMASIDIR

Ünal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal ise projenin sürdürülebilir olmasının büyük önem taşıdığını belirterek, şöyle konuştu: “Amacımız; taşıdığımız yolcu adedinin yılda 3-4 milyon olması değil. Böyle bir iddiamız yok. Günlük en fazla 2 bin yolcu hacmine talibiz. Bizce 3-5 bini geçerse, hizmet kalitesinin düşeceği kanaatindeyim. Bu projenin giderlerinin çok yüksek olduğunu da belirtmeliyim.

Temmuz ayı içinde de İzmir hattını hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bu hattı hayata geçirdiğimizde, toplamda bu segment kapsamında yaklaşık bin 500 yolcuya hizmet vermeyi öngörüyoruz.”

Otobüs sektörüyle ilgili kısa bir değerlendirme de yapan Mustafa Ünal, “Sektörün; doğru ellerde, doğru yatırıp ve doğru planlamayla daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Bizim geliştirip hayata geçirdiğimiz proje farklı konseptlerde genişletilebilir. Üretici şirketlerle de koordineli bir şekilde çalışılabilirse çok daha fazla otobüs alınabilir.” diye konuştu.

Koluman Motorlu Araçlar İcra Kurulu Üyesi ve Ticari Araçlar Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Saltık ise “Ünal Şirketler Grubu’nun önemli bir projeyi hayata geçirdiğini düşünüyorum. Ayrıca hayata geçirilmesi cesaret isteyen bir proje. Bu, ihtiyaç duyulan bir yolcu taşımacılığı sınıfıydı. Ünal Şirketler Grubu’nun bu ihtiyacı hakkıyla gidereceğini düşünüyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN