Volvo Trucks kampanyası, Cannes Lions’da 20 ödüle layık bulundu

24 Haziran 2014
Volvo Trucks kampanyası, Cannes Lions’da  20 ödüle layık bulundu

Volvo Trucks’ın Live Test kampanyası ile The Epic Split filmi, ‘reklamcılığın dünya kupası’ olarak kabul edilen Cannes’da en iyiler kategorisindeki pek çok ödüle layık bulundu.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Volvo Trucks’ın Live Test kampanyası ile The Epic Split filmi, ‘reklamcılığın dünya kupası’ olarak kabul edilen Cannes’da en iyiler kategorisindeki pek çok ödüle layık bulundu. Yeni kamyon serisindeki inovasyonların tanıtıldığı kampanyalar 8 Altın Ödül’ün yanı sıra Sanal ile Film kategorilerinde de iki prestijli Grand Prix ile toplam 20 ödül aldı.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1845″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Volvo Trucks’ın Live Test kampanyası, ilkbahar dönemi boyunca dünyadaki farklı reklam yarışmalarında en iyiler ödüllerine layık görüldü. Tüm dünyadan 37 bin başvurunun yapıldığı Cannes Lions, küresel reklamcılık alanının en önemli yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor. İletişimde yaratıcılığın ödüllendirildiği yarışmayı kazananlar, sektördeki en iyi 300 isim tarafından seçiliyor.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1843″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Volvo Trucks Halkla İlişkiler Direktörü Per Nilsson, “Elbette, Live Test kampanyamızın böylesine global bir arenada ve dünyanın en büyük son kullanıcıya satış gerçekleştiren şirketlerle doğrudan rekabetin olduğu bir ortamda övgü kazanmış olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Sadece çevrimiçi ortamda yayınlanan kamyonlarla ilgili filmlerin bu tarz bir övgüyü hak etmiş olması, kampanyanın da sıra dışı karakterini ortaya koyuyor. B2B ürünler için de dünya çapında iletişim kampanyaları düzenleyebileceğimizi göstermiş olduk.” dedi.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1842″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Kampanya kapsamında, yeni kamyon serisinin yenilikçi özelliklerini olağanüstü biçimlerde ortaya koyan ve YouTube’da yayınlanan 6 adet Live Test videosu yer alıyor. Jean-Claude Van Damme’ın rol aldığı The Epic Split, YouTube’da 73 milyondan fazla izlenerek, büyük yankı uyandırdı.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Cannes’da kampanyaya verilen Altın Aslanlar:
– Sanal’da Grand Prix
– Film’de Grand Prix
– Film/Teknik’te Altın
– Sanal’da 3 Altın
– Halkla İlişkiler’de Altın
– Yönetim’de Altın
– Promosyon ve Aktivasyon’da Altın
– Entegrasyon’da Altın
– Halkla İlişkiler’de Gümüş
– Titanyum’da Gümüş
– Medya’da 2 Gümüş
– Film/Teknik’te 3 Gümüş
– Sanal’da 2 Bronz
– Film/Teknik’te Bronz

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1847″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Kampanyanın erişimi:
– Videolar, YouTube üzerinde 100 milyon defadan fazla izlendi ve yaklaşık 8 milyon defa paylaşıldı
– Dünya medyasında videolarla ilgili 20 binden fazla haber yayımlandı
– Yapılan tanıtımın değerinin 126 milyon Euro (172,6 milyon dolar)’lık reklam eşdeğerine eriştiği tahmin ediliyor
– Yapılan bir araştırmaya göre lansman videolarını izleyen kamyon alıcılarının yaklaşık yarısının, tekrar kamyon almayı planladıklarında Volvo Kamyon’u tercih etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor
– The Epic Split, 73 milyondan fazla izlenerek, YouTube üzerinde bugüne kadar en çok izlenen otomotiv reklamı oldu
– Yayınlanmasından bir gün sonra The Epic Split, dünyada en fazla paylaşılan video oldu

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1841″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN