WiLAT Türkiye, kadınlara desteğini sürdürüyor

10 Mayıs 2021
WiLAT Türkiye, kadınlara desteğini sürdürüyor

Lojistik ve Taşımacılık Sektörünün Kadın Platformu WiLAT Türkiye, kadınlara desteğini sürdürüyor.

TGL Transtaş Global Lojistik A.Ş. Başkan Yardımcısı ve WiLAT Türkiye Kurucu Başkanı Berna Akyıldız, Bloomberg HT’nin ‘Kadın Girişimcilerin Rotası’ programında ‘Kadın için Taşıyoruz’ projesini anlattı.

Berna Akyıldız, 8 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00’de Bloomberg HT’nin ‘Kadın Girişimcilerin Rotası’ programında Reeder Şirketi Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral ile birlikte DFDS Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Dalga’nın konuğu oldu.

Akyıldız, Londra merkezli 102 yıllık bir enstitünün kadın kanadı olan WiLAT’ı Türkiye’de pandemi döneminde nasıl kurduklarını anlattı. DFDS & KAGİDER ortak oluşumu olan ‘Kadın için Taşıyoruz’ projesini de WiLAT Türkiye olarak hem üyeler hem de şirketler bazında destekleyeceklerini belirtti.

TGL Transtaş, ‘Kadın için Taşıyoruz’ projesini Kuzey Afrika bölgesi için destekliyor. Akyıldız, pandemi sonrası küresel ticaretteki dengeleri olumsuz etkileyen konteyner sıkıntısı ve navlun fiyatlarının hızlı artışına değinerek, ‘Kadın için Taşıyoruz’ projesine verilecek navlun desteğinin daha da önemli bir hale geldiğine dikkat çekti. Ayrıca, pandemi döneminde uzaktan çalışmak durumunda kalan şirketlerin en büyük sınavının dijitalleşme olduğunu ve bu konudaki çalışmaların zorunlu olarak büyük hız kazandığını anlattı.

WiLAT Kurucu Başkanı Berna Akyıldız, aynı zamanda TGL TRANSTAŞ Global Lojistik A.Ş. Başkan Yardımcısı, DEİK Afrika Bölgesi Koordinatör Başkan yardımcısı, DEİK Togo İş Konseyi Kurucu Başkanı, UTİKAD ve KAGİDER üyesi.

Teknoloji alanında bir mobil teknoloji şirketi olan Reeder’ın kurucu ortağı Sezen Sungur Saral, bir KAGİDER Yönetim Kurulu üyesi olarak ‘Kadın için Taşıyoruz’ projesinin sağladığı hizmetin önemine vurgu yaptı. Cinsiyet eşitliği konusunu Reeder olarak da sahiplendiklerini belirten Saral, Samsun’da açılacak olan yeni fabrika ile sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda önemli bir sosyal etki yaratacaklarını ifade etti.

 

Profil: WiLAT Türkiye
1919 yılında Londra’da kurulan, lojistik ve taşımacılık sektörünün 101 yıllık lider sivil toplum derneği olan CiLT – Chartered Institute of Logistics and Transport’un kadın kanadı WiLAT – Women in Logistics and Transport, Türkiye’de 12 Aralık 2020 tarihinde kuruldu.

WiLAT Türkiye Başkanı Berna Akyıldız liderliğinde, sektörün tüm katmanlarında söz sahibi olan 12 kadın ile kurulan WiLAT Türkiye’nin Covid-19 nedeniyle çevrimiçi olarak organize edilen kuruluş toplantısı, derneğin tarihindeki en büyük katılımcı sayısı ile gerçekleşti.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN