Alışan,Shell Eco-marathon’u destekliyor

12 Mayıs 2014
Alışan,Shell Eco-marathon’u destekliyor

Shell Eco-marathon yarışmasına katılacak 16 Türk takımının lojistik sponsorluğunu, bu yıl da Alışan Lojistik üstleniyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Gençleri geleceğin yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek için düzenlenen Shell Eco-marathon yarışması bu sene 15-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşecek. Yeni yarışma heyecanına katılacak 16 Türk takımının lojistik sponsorluğunu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Alışan Lojistik üstleniyor.
Bu yıl 30. kez düzenlenecek olan, farklı ülkelerden birçok öğrencinin en az yakıtla en uzak mesafeyi kat etmek hedefiyle yarıştığı Shell Eco-marathon’a Türkiye’den katılacak takımların lojistik sponsorluğunu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Alışan Lojistik üstleniyor. 15 – 18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde kendi projelendirdikleri ve ürettikleri araçlar ile yarışacak olan, Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarından 16 ekibin araçlarının Rotterdam’a gidiş ve dönüşü Alışan Lojistik desteği ile gerçekleşiyor. Shell Eco-marathon yarışması, gençleri geleceğin yakıt alternatiflerini geliştirmeye teşvik etmek ve kamuoyunda eneji verimliliğine yönelik bilinci artırmak amacıyla düzenleniyor.
Lojistik alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve sektörün ilerlemesi için önemli yatırımlara imza atan Alışan Lojistik; bu proje ile uluslararası platformdaki projelere de destek olmaya devam ediyor. Alışan Lojistik Shell Eco-marathon için; Yıldız Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi (2 takım), Boğaziçi Üniversitesi, Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi (2 takım), Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Lisesi, Erciyes Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi takım araçlarının Türkiye-Hollanda arasındaki transferlerini gerçekleştiriyor. Yaklaşık 26 ülkeden 200 takımın mücadele ettiği yarışmada Türkiye en yüksek katılım sağlayan ülkeler arasında yer alıyor.
Alışan Lojistik Operasyonlar Koordinatörü Jan Devrim, bu anlamlı ve önemli organizasyona bir kez daha katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek; şunları söyledi:
“Alışan Lojistik; eğitim ve öğretime yönelik destekleri ile toplumsal gelişimi hedeflemektedir. Bu bağlamda sektördeki yatırımlarımızın yanı sıra; sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiğimiz projelerimiz de bizim için büyük anlam taşıyor. Shell Eco-marathon bu misyonumuz ile dahil olmak istediğimiz ve gönülden inandığımız projelerden biri. Shell Eco-marathon’a verdiğimiz anlamlı ve istikrarlı desteği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sürdürerek, gençlerimize uluslararası bir platformda destek verebilmenin haklı gururunu yaşamaktayız.”

[/vc_column_text][vc_column_text]

LOJİYOL

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN