UND Dayanışma Platformu'ndan yeni yönetime ziyaret UND Dayanışma Platformu'ndan yeni yönetime ziyaret

Gümrük sektöründe 21'inci yılını kutlayan ve işlem sayısı itibarıyla Türkiye'deki ilk 5'e giren Asset GLI, lojistik sektöründe yurtiçi büyümesi ve yatırımlarını yurtdışında da sürdürerek stratejik projelerin artmasıyla İcra Kurulu'nda yeni yapılanmalara adım attı.

Asset GLI yurtdışı büyüme planlarına ilişkin etkin kararlar aldı

Kuruluşundan bu yana teknoloji alanında gerçekleştirdiği atılımlarla sektöründe öncü konuma erişen firma, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yatırım planlarında teknolojiyi ön planda tutarak marka olma yolunda hızla ilerliyor. Şirket, Yurtdışı Yatırımlar bölümünü hayata geçirirken, bu görev için İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapmakta olan Avşar Dada'yı Yönetim Kurulu Üyesi ve Yurtdışı Yatırımlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atadı. Dada, Türkiye'deki İcra Kurulu Üyeliği görevine de devam ediyor. Bu dönemde İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevi, şirketin kurucularından Uğur Tekin tarafından yürütülecek.

Ugur Tekin

İcra kuruluna katılan yeni üyeler

Firmada uzun yıllardır görev yapan Finans Müdürü Nilüfer Dikel, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Temel, Ticaret Direktörü/Yönetim Kurulu Üyesi Can Kırcan ve Yazılım ve İş Çözümleri Müdürü Muaz Gültekin, İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. Ayrıca, Global İhaleler ve stratejik müşterilerden sorumlu yönetici olarak Perihan Moorcroft'un atanmasına ve Genel Sekreterlik biriminin kurulup bu pozisyona Sn. Selin İnan'ın getirilmesine karar verildi.

e-Ticaret lojistiğinde Almanya ve ABD'de önemli yatırımlar

Havayolu ve karayolu BGB (Basitleştirilmiş Gümrük Beyan) yetkisi ve IATA lisansına sahip Asset Worldwide Express, Yenibosna ve Tuzla dışında Almanya'da gümrük müşavirliği lisanslarını alarak hizmet ağını genişletti. 2021'de Köln, Almanya'da ofis ve depo açarak yurtdışı yatırımlarına başlayan şirket, güçlü gümrük müşavirliği ekibi ve AR-GE Merkezi'nde sürdürdüğü Asset Optimus çözümleriyle fark yaratıyor. Aynı zamanda ABD'de benzer bir depo ve ofis yatırımını gerçekleştirme kararı alarak e-ticaret lojistiğinde global bir oyuncu olma hedefini güçlendiriyor.