Mercedes-Benz'den Temmuz kampanyası Mercedes-Benz'den Temmuz kampanyası

Dünyanın lider elektrikli otomobil markası BYD, bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi Brand Finance’in 2024 raporuna göre yükselen bir değer olarak öne çıktı. 2023 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 62 seviyesinde büyüyerek 3 milyondan daha fazla araç satışı gerçekleştiren BYD, bir önceki yıla göre marka değerini yüzde 20 artırarak 12.1 milyar dolara yükseltti. BYD, en değerli otomobil markaları arasında küresel bir güç olarak yerini alırken, 3 yıldır üst üste Çin’in en değerli otomobil markası oldu.

BYD 2 yıldır dünyanın 1 numarası 

Her geçen gün hızla büyüyen BYD, 2023 yılındaki yükselen performansıyla toplam otomobil satışlarında ilk kez global 10 marka arasında yer alarak dikkat çekti. 2023’ün son çeyreğinde 526 bin 409 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirerek, bu dönemde dünyanın en çok tercih edilen elektrikli otomobil markası olmayı başardı.

2023 yılında 6 kıtada 70’den fazla ülkeye yayılan BYD global pazarda ihracatını yüzde 334’ten fazla artırarak yaklaşık 243 bin seviyesine ulaştı. 

BYD’nin üstün elektrikli araç teknolojisi, sıra dışı tasarımları ve yenilikçi özellikleri sayesinde çok sayıda tüketici tarafından tercih edilerek birçok ödül kazandı. Daha iyi bir yaşam için teknolojik inovasyonları sunma hedefine sahip olan BYD, her geçen gün büyüyerek daha yeşil bir geleceğe geçişi hızlandırmaya ve “Dünyayı 1°C'ye soğutma” vizyonuna katkıda bulunmaya devam ediyor.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU