22 Nisan 2023 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Meva bebek, henüz hayata gözlerini yeni açmışken, SMA Tip 1 olarak bilinen ölümcül kas hastalığına kesin tanı konuldu. Bu zorlu mücadelede, Ticaret Bakanlığı'nda gümrük muhafaza memuru olarak çalışan babasının ve annesinin yanı sıra, geniş bir destek ağı oluştu. Meva, ailesinin ilk ve çok sevilen bebeği olarak, herkesin kalbine dokunmayı başardı.

meva_bebek

Bu zorlu mücadeleye destek olmak için 18 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 20:30'da Meva bebeğin Instagram sayfası (@sma_meva) üzerinden geniş katılımlı bir canlı yayın düzenlenecek. Bu yayın, gümrük çalışanları, dış ticaret paydaşları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından destekleniyor. Topluluk, Meva'ya hayat kurtarıcı Zolgensma ilacını sağlamak için bir araya geliyor.

ADÖKSAN’ a bir ödül daha ADÖKSAN’ a bir ödül daha

Bu canlı yayın, Meva bebeğe ve ailesine destek olmanın yanı sıra, sektörün birlik ve dayanışma ruhunu da gösterme fırsatı sunuyor. Bu kampanya, Meva'nın hayatında yeni bir başlangıç yapmasına yardımcı olabilirken, aynı zamanda topluluğun gücünü de sergiliyor.

Bu yayına, tüm gümrük çalışanları, dış ticaret paydaşları ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor olacak. Küçük bedeni ile kurumları bir araya getiren Meva bebeğe sahip çıkıp Zolgensma isimli ilacı almasını sağlamak amacıyla canlı yayına katılıp bir katkıda bulunsak ve pazartesi bu kampanyayı tamamlayarak bu sektörün büyüklüğünü bir kez daha herkese göstersek güzel olmaz mı!

Editör: Ercan TOSUNOĞLU