Yeni Renault Austral Türkiye’de Yeni Renault Austral Türkiye’de

Türkiye'de elektrikli otomobil satışları 2023’ün ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 335 artışla 4 bin 670'e yükselirken, elektrikli otomobillerin pazardan aldığı pay da yüzde 3'e yaklaştı. Türkiye’de ve dünyada elektrikli araçlara yönelik talep sürekli artarken, bu sektörün en yeni teknolojileri Bursa’daki fuarda sergilenecek. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından 16 – 18 Kasım tarihlerinde, 120 markanın katılımıyla Tüyap Bursa’da organize edilecek olan Go Green Türkiye 2023’te, Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları görücüye çıkacak. 

GoGreenTürkiye2023_Gorsel

Türkiye’de elektrikli araç sektörü, yerli markalarla birlikte son dönemde daha da popüler hale geldi. Gerek yüksek yakıt maliyetini ortadan kaldırıp ulaşım giderlerini minimuma indirmesi, gerekse benzin ve motorin kullanan araçlara nazaran çok daha az servis bakımı gerektirmesi, bireysel ve ticari müşterileri elektrikli araçlara yönlendirmeye devam ediyor. Yapılan pazar araştırmalarına göre geçen yıl dünya genelinde elektrikli araçlara yapılan harcama 425 milyar dolara çıktı. Geleceğe dönük sektör projeksiyonları, 2030 yılına kadar dünyadaki elektrikli araç sayısının 170 milyona ulaşmasını öngörüyor. Elektrikli otomobil satışlarındaki istikrarlı artış, yedek parçadan yazılıma, çip teknolojilerinden şarj istasyonlarına kadar pek çok yatırımı da beraberinde getiriyor. Kasım ayında Tüyap Bursa’da ilki düzenlenecek olan Go Green Türkiye fuarı, elektrikli araç dünyasını çatısı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 

Elektrikli araç dünyasına dair ne varsa hepsi bir arada!

Elektrikli araç sektörünün başkenti Bursa’nın 3 gün boyunca ev sahipliği yapacağı Go Green Türkiye 2023’te; otomobil, motosiklet, bisiklet, scooter, otobüs, minibüs, lokomotif, yat motorları, golf arabaları ve iş makineleri gibi birbirinden farklı elektrikli araç modelleri, şarj donanım ve yazılımları, şarj istasyonları, akıllı ve hızlı şarj çözümleri, pil ve pil teknolojisi yönetim sistemleri, akıllı şebeke çözümleri, sertifikasyon, test ve ölçüm hizmetleri ile satış sonrası bakım ve onarım hizmetlerine dair yenilikler vitrine çıkacak. 

Yarının elektrikli araç dünyasına bugünden ev sahipliği yapacak olan Go Green Türkiye 2023 hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.gogreenturkiye.com adresini ziyaret edebilirler.