Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sektördeki dijitalleşmeyi değerlendirdi Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sektördeki dijitalleşmeyi değerlendirdi

Gümrüklü Antrepo İşletmecilerini tek çatı altında bir araya getirerek kamu kurumları nezdinde sektörel temsili sağlamak ve  kamu-özel sektör işbirliğine dayalı şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği (GAİD), 2 yılı geride bıraktı.

GAİD Başkanı Cavit Değirmenci’nin liderliğinde ikinci yılını tamamlayan Dernek, ilgili kurumlar nezdinde sektörün sorunlarını dile getirerek, çözümü yolunda yoğun çaba harcadı.

Geçtiğimiz iki yılda üyelerin ortak sorunlarını çözmek ve sektörel gelişimi sağlamak amacıyla yapılan yoğun çalışmalar sonucunda antrepolardan talep edilen teminat miktarları makul bir düzeye çekildi. Ayrıca 5 yılda bir ruhsat yenileme zorunluluğunun kaldırılması gibi çok önemli mevzuat değişiklikleri gerçekleşti. Yerel ve ulusal düzeyde çok sayıda sorun gerektiğinde yetkililer ile gece gündüz mefhumu olmaksınız görüşülerek çözüme kavuşturuldu.

GAİD Başkanı Cavit Değirmenci, "Derneğimizin kuruluşundan bu yana desteğini esirgemeyen bizimle birlik olan, derneğimize güç katan değerli üyelerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürler." dedi.

Editör: TE Bilisim