IVECO Group'un markası olan ve sürdürülebilir mobilite alanında küresel bir oyuncu olarak tanınan IVECO BUS, İstanbul'da düzenlenen Busworld Türkiye 2024'te yenilikçi çözümlerini sergiliyor.

2Iveco Busworld

Sürdürülebilir taşımacılıkta yeni dönem

40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren IVECO BUS, özellikle Asya'da genişlemeye odaklanarak şehir içi ve şehirlerarası otobüslerden turizm otobüslerine ve minibüslere kadar geniş bir yelpazede araçlar ve hizmetler sunuyor. Alternatif çekiş teknolojileri ve çevre dostu taşımacılık çözümleriyle dikkat çeken marka, sürdürülebilir mobiliteye olan bağlılığını vurguluyor.

Iveco Bus Crossway Diesel

Yeni ürünler ve hizmetler Busworld Türkiye 2024'te tanıtılıyor

IVECO BUS, Salon 3'teki 442 m²'lik A07 numaralı standında üç önemli mobilite çözümünü ziyaretçilerin beğenisine sunuyor:

  • CROSSWAY: Kısa ve orta mesafeli yolcu taşımacılığı için yenilenebilir yakıtla uyumlu şehirlerarası otobüs.
  • EVADYS: Bölgesel ve ulusal rota hizmetleri, havaalanı transferleri ve organize seyahat turları için tasarlanmış, yenilenebilir yakıtla uyumlu bir otobüs.
  • E-WAY 12-m: Tam elektrikli şehir içi otobüs, geniş menzil ve optimize edilmiş yolcu kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Teknolojik yenilikler ve çevre dostu uygulamalar

IVECO BUS standında ayrıca elektro mobilite teknolojisine ve hizmet ekosistemine adanmış köşeler de yer alıyor. Enerji Mobilite Çözümleri, ulaşım operatörlerine araçların ve ilgili kurulumların tasarımından uygulanmasına kadar özel olarak hazırlanmış anahtar teslimi çözümler sunuyor. IVECO ON dijital ve bağlantılı hizmetler ise enerji tüketimini optimize ederek filo yönetimini destekliyor ve Busworld Europe'da "Busworld Dijital Ödülü"nü kazanmış durumda.

Türkiye'deki güçlü varlık ve yeni teslimatlar

IVECO BUS, Türkiye pazarındaki hedeflerine güçlü ortaklıklar ve iş birlikleri sayesinde ulaşıyor. Marka, Balıkesir ve Muğla'ya 10 adet CROSSWAY teslim etmiş olup, Türkiye'de her yıl yaklaşık 2.000 Daily şasi üretiliyor. 2020'de Türkiye'de imzalanan endüstriyel anlaşma sayesinde CROSSWAY serisi yerel olarak üretilmeye başlanıyor. Marka, Balıkesir'e ve Muğla'ya sırasıyla 10 adet CROSSWAY teslimatı gerçekleştirmiş olup, markanın bölgedeki bayisi FSM Demirbaş Otomotiv'in desteği ile müşterilerine yakınlığı büyük önem taşıyor.

Iveco Bus Evadys

CROSSWAY ve EVADYS modelleriyle sürdürülebilir ulaşım

CROSSWAY serisi, yüksek üretim adedi ve müşteri memnuniyeti ile segmentinde pazar lideri. EVADYS ise servis otobüsünden gezi otobüsüne kadar çeşitli görevler için tasarlanmış çok amaçlı bir araç olarak öne çıkıyor. Her iki model de yenilenebilir yakıtlarla uyumlu olup, çevresel performansı artırıyor.

Iveco Bus E Way New Generation

Tam Elektrikli E-WAY

IVECO BUS, Türk olimpiyat sporcularının resmi taşıyıcısı oldu IVECO BUS, Türk olimpiyat sporcularının resmi taşıyıcısı oldu

IVECO BUS, elektromobilite alanında 20 yılı aşkın deneyimiyle tam elektrikli E-WAY ürün yelpazesini Busworld Türkiye 2024'te sergiliyor. E-WAY, yüksek enerji yoğunluklu bataryalarla donatılmış olup, çeşitli uzunluk ve şarj modlarıyla sunuluyor.

Geleceğe yönelik çözümler ve destek

IVECO BUS, enerji tüketimi ve filo yönetimi konularında kapsamlı çözümler sunarak müşterilerini e-mobiliteye geçiş süreçlerinde destekliyor. IVECO ON bağlantılı servisleri, otobüslerin çalışma süresini artırarak müşteri memnuniyetini maksimize ediyor.

Stanttaki araçlar

Busworld Türkiye 2024'te sergilenen araçlar arasında, Tector 7 EURO VI-e motorlu 12 metrelik CROSSWAY, Cursor 9 EURO VI-e motorlu 12,1 metrelik EVADYS ve 140 kW'lık elektrikli çekiş motoruna sahip 12 metrelik E-WAY bulunuyor.

IVECO BUS, sürdürülebilir ve yenilikçi taşımacılık çözümleriyle Busworld Türkiye 2024'te ziyaretçilerini bekliyor.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU