MAN 2023’te rekor TGE satışı bekliyor MAN 2023’te rekor TGE satışı bekliyor

Tamamen kişiselleştirilmiş Daily van 4x4’ü ile Avrupa’da yedi aylık bir geziye çıkacak Núria, aynı zamanda 1999’da yelken sporunun bir çeşidi olarak doğan uçurtma sörfü de yapacak. Araç, genel müdür Jordi Sardina eşliğinde Barselona’daki IVECO Zona Franca bayiinde Núria’ya teslim edildi.

Núria’nın macerası iki aşamadan oluşuyor; ilk aşama Ağustos – Aralık 2021 arasında planlandı, 2022 ilkbaharında da iki aylık bir süre daha olacak. Maceranın hepsinin kendine has zorlukları olan farklı etapları var, bunlar arasında Barselona, İzlanda ve Fas bulunuyor. Bu yolculuklar süresince Daily’nin sağlamlığı ve çok yönlülüğü, Núria ve ailesinin konfor ve güvenliğini sağlayacak.

Sınıfında pek çok farklı özelliğe sahip olan Daily, 3.5 – 7 ton arasında ağırlık ile 7.3 m3 – 19.6 m3 arasında hacim sunan tek panelvan. Motor çeşitliliği sayesinde de 116 – 210 beygir aralığında güç sunan Daily, her ihtiyaca göre performans sağlıyor.

Daily 4x4 panelvan, gücünü 3 litrelik 180 beygir gücünde Euro VI motordan alıyor. Araç, her türlü görevi kolaylıkla tamamlayabiliyor. Ek olarak Daily 4x4, 12 ileri, 2 geri manuel ve 16 ileri 2 geri Hi-Matic otomatik vites seçeneklerine sahip. Daily 4x4, ABS’li (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi) fren diskleri ve ESP (Elektronik Denge Programı) gibi gelişmiş güvenlik sistemleri barındırıyor. Daily 4x4, 5.5 tondan 7 tona kadar araç ağırlığı sunarken yükleme kapasitesi 4,300 kiloya kadar çıkıyor. Van versiyonunun yükleme hacimleri, off-road ve tek tekerli model için 9 ilâ 18 m3 arasındayken çift tekerli all-road modelinde 16 ilâ 18 m3 arasında değişiyor.

Müşterinin kârlılık ve verimliliğini arttırma kabiliyetiyle bir iş ortağı olan Daily, kabindeki yaşamı geliştirmesi ve çevreye duyarlılığı ile güvenilir bir seyahat eşlikçisi olarak da maceralı tatiller için ideal araç olarak karşımıza çıkıyor.

Sınırsız çok yönlülük, olağanüstü dayanıklılık ve maksimum sürüş konforu değerlerine bağlılığı sayesinde Daily, sağlam şasiye, yüksek performanslı süspansiyona ve her türlü göreve uygun kişiselleştirilebilirliğe sahip tek hafif ticarî araç.

Núria’nın macerasını kişisel Instagram sayfası (instagram.com/nuriagoma) ile IVECO’nun Facebook (facebook.com/IVECO) ve Instagram (instagram.com/IVECO) sayfalarından takip edebilirsiniz.