Ford Otosan'ın Driventure'ı sürdürülebilirlik odaklı girişimlere yatırım yapıyor Ford Otosan'ın Driventure'ı sürdürülebilirlik odaklı girişimlere yatırım yapıyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2024’ün ilk üç ayında başarılı performansıyla dikkatleri üzerine topladı. Global olarak büyümeye devam eden Lexus, Avrupa pazarında da yenilikleriyle etkili olmaya devam ediyor. 

Lexus-RX

Bu yılın Ocak-Mart döneminde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 48 oranında artıran Lexus, en hızlı büyüyen premium markalardan biri oldu. Üç aylık periyotta 19 binin üzerinde araç satışı gerçekleştiren marka, başarılı grafiğini devam ettirdi. Bununla birlikte tam hibrit, plug-in hibrit ve tam elektrikli araçların satış oranı, Batı Avrupa’da markanın toplam satışlarının neredeyse yüzde 100’ünü temsil etti.

Lexus Rz

İlk üç ayda SUV modelleri NX modelinin satışı yüzde 47 artarken, RX’in satışları yüzde 29 arttı. Markanın tam elektrikli modellerinden RZ de artan satışlarıyla dikkat çekti. Ocak-Mart döneminde Avrupa’da en çok tercih edilen Lexus modelleri 7 bin 186 adetle NX ve 3 bin 684 adetle RX oldu.