Uzmanlığı lojistik yazılımları üretmek olan LOJİSOFT, bir ilk'e daha imza attı. LOJİSOFT artık bir yapay zeka çalışmasının lojistik sektöründe de kullanılmasını sağlayacak.

Firma sahibi ve Genel Müdürü Özkan Doğaner, Lojistik sektöründe bir ilk SAAS modeli ile çalışan LOJİSOFT yapay zeka ARGE’sini ve geliştirmelerini tamamladığını ve en kısa zamanda müşterilerinin kullanımına sunacağını söyledi.

"Müşteri, her sorunun yanıtını yapay zekadan alabilecek"

Müşterilerinin merak ettiği her soruyu LOJİSOFT yapay zekaya sorarak hızlı bir şekilde yanıt alabileceklerinin altını çizen Doğaner, "Örneğin Bir müşteriniz bir alanda indirim istediğinde daha önce ne fiyat vermiştim? Bana ne kadar yük verdi? Veya bir müşterinin toplam cirodaki payı gibi aklınıza gelen her soruyu cevaplayacağı gibi nerelerde depo açmalıyım? Ya da aktarma bölgesi kurmalı mıyım? Tarzında ileriye dönük analizler de yapma imkanına sahip olunacağını" sözlerine ekledi.

Lojistik sektörü, sürdürülebilirliğe rota optimizasyonuyla katkı sağlıyor Lojistik sektörü, sürdürülebilirliğe rota optimizasyonuyla katkı sağlıyor

Bir çok araştırma neticesinde şu anda kendi sektörlerinde böyle bir çalışma olmadığı ve bir ilk olacağını düşündüklerini ileten Özkan Doğaner, bu çalışmayı sektöre kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını ve projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerini iletti.