DAF'ın en iyi bayileri ödüllendirildi DAF'ın en iyi bayileri ödüllendirildi

Lojistik sektörünün Türkiye’deki öncü 9 firmasının katılım gösterdiği Güney Avrupa ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük lojistik fuarı SIL BARCELONA başladı. 9 Haziran’a kadar devam edecek olan ve Milli Katılım Organizasyonu Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilen fuar, Türk firmalarının 2025’teki 20 milyar dolarlık lojistik gelir hedefi  için yeni iş birlikleri yaratacak.

İspanya ve Güney Avrupa'nın önde gelen lojistik fuarı SIL BARCELONA, 9 Türk firmasının da katılımıyla başladı. Bu yıl 25. kez gerçekleştirilen ve 9 Haziran’a kadar devam edecek olan fuara Hizmet İhracatçıları Birliği organizasyonu ve ExpoHIS’in fuarcılık hizmetleriyle giden yerli firmalar, üç gün boyunca Güney Avrupa’nın yanı sıra yakın bölgede de yeni iş fırsatlarını takip edecek. Alper Frigo, Aykar Denizcilik, Bakımcı, Barlas Trans, Baynak, Bulung Lojistik, Dinçer Lojistik, Roro Line ve THY- Turkish Cargo’nun yer aldığı fuarda firmalar, yeni trendleri takip etme ve sektördeki en yeni gelişmeleri öğrenme fırsatı bulacak.

SILBarcelona

SIL BARCELONA 2023’te yeni teknolojiler kadar sürdürülebilirlik de konuşulacak

SIL BARCELONA’nın üç gün süresince yenilikçi lojistik teknolojilerini buluşturduğu Start-Up İnovasyon Merkezi, sektörün en yenilikçi ve inovatif Start-Up’larının yeni işlerini sergilemesine sahne olacak. 500’den fazla Start-Up’a uluslararası çağrının yapıldığı fuarda, sektördeki en iyi girişim ve uygulamalara SIL 2023 Ödülleri de takdim edilecek. Fuarda gerçekleştirilecek kongreler sayesinde inovasyon, kültürel değişim, lojistik ve yetenek ile mesleki eğitim konuları uzman isimler tarafından tartışılacak. SIL BARCELONA, uygun fiyatlı erişilebilir ve temiz enerji (SDG 7) ve iklim eylemi (SDG 13) hedeflerine öncelik veren sürdürülebilir bir fuar olduğu için de kongrede konuşulacak konular arasında sürdürülebilirlik ve lojistik ilişkisi yer alacak. 

Editör: Ercan TOSUNOĞLU