“Mektepli” kaptan adayları Otokar fabrikasını ziyaret etti

19 Haziran 2014
“Mektepli” kaptan adayları Otokar fabrikasını ziyaret etti

Otokar, gençlere yönelik faaliyetler kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı son sınıf öğrencilerini fabrikasında ağırladı.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, üniversite işbirlikleri kapsamında üniversite öğrencilerine modern tasarım ve son üretim teknolojileri ve uygulamaları hakkında bilgilendirmek amacıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Afyon Kocatepe Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı Programı son sınıf öğrencilerini fabrikasında ağırlayan Otokar, öğrencilere Otokar’ın tarihçesi, ürünleri ve çalışmaları hakkında bir sunum yaptı. Otobüs üretim alanını gezen ve ürünler hakkında bilgi alan öğrencilere aynı zamanda Otokar’ın üretim ve Ar-Ge kabiliyetleri ile ilgili bilgi verildi. Öğrenciler fabrikada Otokar otobüsleri ile test turu da yaptı.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1801″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Konuyla ilgili açıklama yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Otokar olarak genç hedef kitlelere yönelik yenilikçi ve çağdaş projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda gençler ile sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. Çok önemli olduğuna inandığımız üniversite-sektör buluşmalarının ilkini Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri ile yaptık. Otobüs Kaptanlığı oldukça önemli bir program. Bu programda eğitim alan gençler ileride birçok şehirde taşımacılık alanında hizmet edecekler. Biz de Otokar olarak teorik ve pratik eğitimleri okullarında alan öğrencilere modern tasarım ve üretim teknolojilerini, bir otobüsün tasarımından müşteriye sunumuna kadar yaşanan süreci yerinde göstermek istedik. İleriki dönemde bu tip faaliyetlerimiz devam edecek.” dedi.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN