Mercedes-Benz Türk; depremde uzuvlarını kaybeden çocuklara ücretsiz olarak ortez, protez, fizik tedavi ve psikolojik rehabilitasyon desteği veren Çocuk İyilik Merkezi’ne sağladığı 2 adet araç desteği ile deprem bölgesinde bu desteğe ihtiyaç duyan ancak ulaşım imkanı olmayan çocukların merkeze taşınmasına katkıda bulunacak.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgeye ve bölge halkına geniş kapsamlı ve uzun soluklu projelerle destek veren Mercedes-Benz Türk, depremden en çok etkilenen grupların başında gelen çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik adımlar atmaya devam ediyor.    

1712307469 Mercedes Benz T Rk Depremzede Ocuklar Ocuk Yilik Merkezi Ne Ta Yacak 2

Bu kapsamda Mercedes-Benz Türk, depremde uzuvlarını kaybeden çocuklara ortez, protez, fizik tedavi ve psikolojik rehabilitasyon desteği sunan Çocuk İyilik Merkezi’ne araç desteği vererek, deprem bölgesinde merkeze ulaşım imkanı bulunmayan çocukları Çocuk İyilik Merkezi’ne taşıyacak.

1712307473 Mercedes Benz T Rk Depremzede Ocuklar Ocuk Yilik Merkezi Ne Ta Yacak 4

Deprem bölgesine sürdürülebilir destekler sağlamaya büyük önem verdiklerini ve sürekli olarak ihtiyaçları takip ettiklerini belirten Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün “Deprem bölgesine ve bölge halkına destek olurken ihtiyaçları anlık olarak takip etmek ve desteklerin sürekliliğini sağlamak çok önemli. Bu nedenle sık sık bölge ziyaretleri gerçekleştiriyor ve ihtiyaçları yerinde tespit ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde de depremde uzuvlarını kaybetmiş, 21 yaşına kadar olan çocuklara ve gençlere en ileri teknoloji ile ortopedik ve psikolojik destek sağlayan Çocuk İyilik Merkezi’ni ziyaret ettik. Çevre illerde de bu desteğe ihtiyaç duyan ancak ulaşım imkanı olmayan çocukların olduğu bilgisini aldık. Bu kapsamda merkezimize 2 adet araç desteği sağlayarak, bu çocuklarımızın da Adana’da bulunan merkeze ulaşmalarına katkı sağlamak üzere yola çıktık. Çocuklarımızın yanında olmak, onları desteklemek, özellikle geleceğimizin inşası bakımından üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu. Biz de Mercedes-Benz Türk olarak, çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak projelerimize, desteklerimize devam edeceğiz.” dedi. 

DFSK ticari modellerinde Nisan ayına özel 0,99 kredi kampanyası DFSK ticari modellerinde Nisan ayına özel 0,99 kredi kampanyası

Basın bültenine Mercedes-Benz Türk Medya website’sinden de ulaşabilirsiniz.