Sağlık Bakım Tırı ile Türkiye'de daha önce benzeri görülmemiş bir uygulamayı hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, etkinliğin üçüncü durağı olan Düzce’de kamyon şoförleri ile bir araya geldi. Türsan Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen organizasyon, daha önceki etkinliklerde olduğu gibi yine yoğun bir ilgi gördü. 

Kamyon şoförlerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmesi için özel olarak tasarlanan Sağlık Bakım Tırı’ndaki 1 iç hastalıkları uzmanı, 1 fizyoterapist ve 2 berber, gün boyunca kamyon şoförlerine hizmet verdi. Şoförlerin ön muayenesini gerçekleştiren iç hastalıkları uzmanı, gerekli gördüğü kişileri tedavi olmaları için sağlık kuruluşlarına yönlendirdi. Fizyoterapistin uzun yol şoförlerine araç içinde yapabilecekleri hareketleri ve doğru oturma pozisyonlarını anlattığı etkinlikte, Sağlık Bakım Tırı’nda bulunan berberler de şoförlerin saç ve sakal bakımlarını gerçekleştirdi.

Etkinlikte, Mercedes-Benz bayi Hasmer Otomotiv ekibinin getirdiği diagnoz cihazı ile Mercedes-Benz marka kamyonların arıza teşhisi de yapıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt, “İstanbul ve Sakarya’da gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizin ardından Düzce’de de yoğun bir ilgiyle karşılandık. Yoğun yağmura rağmen etkinliğimize yaklaşık 250 kişi katıldı. Bu yıl 5 lokasyon olarak planladığımız Sağlık Bakım Tırı etkinliğimizi, şoförlerimizden gelen yoğun talep üzerine 10 lokasyonda düzenlemeye karar verdik. Yaşamlarının büyük bir bölümünü yollarda geçiren şoförlerimizi dinlemeye ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Sağlık Bakım Tırı önümüzdeki yıl da ülkemizin çeşitli noktalarında şoför dostlarımızla bir araya gelecek” diye konuştu.

Sağlık Bakım Tırı’nın bir sonraki durağı Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olacak. 14 Eylül Çarşamba günü Ceren Tur Kamyon Dinlenme Tesisi'nde düzenlenecek etkinlikte şoförler; doktor, fizyoterapist ve berber hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilecekler.

Beyaz Bülten, ticari araç lastikleri dünyasını yakın mercek altına alıyor Beyaz Bülten, ticari araç lastikleri dünyasını yakın mercek altına alıyor

Sağlık Bakım Tırı’nın diğer durakları ile ilgili ayrıntılar Mercedes-Benz Kamyon’un sosyal medya hesaplarından duyurulmaya devam edecek.

Editör: TE Bilisim