Mercedes-Benz Türk, eğitime ve geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda üniversitelerde okuyan gençlerin profesyonel hayata entegrasyonunu sağlamak amacıyla oluşturduğu zorunlu yaz dönemi staj programı “Summer Stars” başladı.

Erciyes Dağı’nın Zorlu Virajları Mobil 1™ ve Mapa Petrol sponsorluğunda dönüldü Erciyes Dağı’nın Zorlu Virajları Mobil 1™ ve Mapa Petrol sponsorluğunda dönüldü

Sosyal fayda çatısını eğitimin, eşitliğin, kültür sanatın ve sporun daima yanında olmak üzere belirleyen Mercedes-Benz Türk, gençlere yatırım yaparak geleceğin istihdamını şekillendirmeye devam ediyor. 2021 yılında başlatılan global değişim süreci kapsamında Daimler Truck AG şirketi çatısında kamyon ve otobüs grubu alanlarında faaliyet gösteren Mercedes-Benz Türk’ün gençlerin deneyim kazanacakları “Summer Stars” staj programının bu yılki ilk dönemi tüm hızıyla devam ediyor. Gençlerin yeteneklerini ortaya koyma fırsatı ve iş hayatıyla ilgili önemli deneyimler edinmesini sağlayan yaz staj programı sayesinde gençler Mercedes-Benz Türk çalışanlarıyla gerçekleştirecekleri çalışmalar ve çeşitli eğitimler ile kariyer yolculuklarında yeni bir adım atacaklar. 

betul_corbacioglu

“Genç istihdamına önem veriyor, gençlerin gelişimlerine destek oluyoruz” 

Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu staj programıyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Mercedes-Benz Türk olarak gençlerin eğitimine ve gelişimine; tüm süreçlerimizde fırsat eşitliğine ve çeşitliliğe önem veriyoruz. Yıl boyunca öğrencilerle ve genç profesyonellerle çevrimiçi veya yüz yüze aktivitelerde, çeşitli kampüs etkinliklerinde bir araya geliyoruz. Öğrencilerin talep ve ihtiyaçlarına göre gelişimlerine katkı sağlayacak mülakat simülasyonları, kariyer sohbetleri, ofis gezileri gibi farklı aktiviteler düzenliyoruz. ‘Summer Stars’ zorunlu yaz dönemi staj programımız da üniversite öğrencilerinin kariyerlerinin daha başında gelişim yolculuklarında iz bırakmak amacıyla oluşturduğumuz programlardan biri. Öğrencilere yaz dönemi boyunca şirketimizi yakından tanıma, farklı projeler geliştirme, gerçek bir iş ortamını gözlemleme ve farklı eğitimlere katılma imkanı sunuyoruz.”

Birinci staj dönemi 11 Ağustos’ta tamamlanacak

3 Temmuz’da başlayan staj programının ilk dönemi, 6 hafta boyunca devam edecek. Otobüs ve kamyon Ar-Ge, üretim, bilgi teknolojileri, satış, satış sonrası hizmetler, finans & muhasebe, insan kaynakları ve kurumsal iletişim gibi pek çok departmanda staj imkanı yakalayan gençler; eğitim, fabrika gezileri ve çeşitli aktivitelere de katılım gösterebilecekler. İnsan Kaynakları Direktörü Betül Çorbacıoğlu ile de buluşma şansı elde edecek gençler, staj süreçleri sonunda teorik eğitimlerini pratik hayatta uygulama fırsatı bulmalarına, alanlarına ilişkin daha derinlemesine bilgi edinmelerine, iletişim ve sunum becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak proje sunumlarını da gerçekleştirecekler. Bu yıl 11 Ağustos tarihinde tamamlanacak birinci dönem “Summer Star” Zorunlu Yaz Dönemi stajının hemen ardından, ikinci dönem staj programı 14 Ağustos’ta başlayıp 25 Eylül’de tamamlanacak.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU