Otobüs şoförlerine stres eğitimi

17 Mayıs 2017
Otobüs şoförlerine stres eğitimi

Kadıköy Hasanpaşa İETT Garajı’nda otobüs şoförlerine eğitim programı düzenlendi.

Özel Halk otobüsü şoförlerine İETT Genel Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu yakası özel halk otobüsü kurumu Özulaş A.Ş. organizasyonu ile Kadıköy Hasanpaşa İETT Garajı’nda otobüs şoförlerine eğitim programı düzenlendi. İstanbul trafiğinde vatandaş ile halk otobüsü şoförlerinin iletişimini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimde şoförler, toplu taşıma işletmeciliği, öfke kontrolü, halkla ilişkiler, trafik kuralları ve kültürü, hizmette kalite ve verimlilik, stres yönetimi ile moral ve motivasyon konularında yolcular ile daha etkili iletişim kurabilmek için uzman eğitmenlerin verdiği eğitim programlarına katıldı.

İSTANBUL’DA YAŞAMAK ZOR

İstanbul’da yaşamanın zorluğuna değinen eğitmen Dr. Umut Rıfat Tuzkaya, “Aracı süren şoförümüzün de, binen yolcularımızın da stres düzeyi bazen yüksek olabiliyor. Bunu kontrol altına almak için bir miktar eğitimden geçmek gerekiyor. Bir miktar tecrübeyle oluşuyor. Bu eğitimlerle arkadaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Burada büyük pay şoförlerimize düşüyor. Otobüs içinde yaşanan problemlerde şoförün bilinçli olması gerek. Gerektiği yerde özür dileyebilmeli, ‘Kusura bakmayın’ diyebilmeli” dedi.

AMAÇ ÖFKEYİ SİNDİRMEK

Özulaş A.Ş Başkan Yardımcısı Selami Alan da, “Bizim amacımız tepkilere karşı gerekçesi ne olursa olsun, yolcularımıza karşı daha doğru şekilde hizmet etmek olmalıdır. Önemli olan o öfkeyi sindirmektir. Özellikle mümkün olduğu kadar yolculara sadece hizmet amaçlı bakmalıyız. Biz kurumsal bir firmayız” diye konuştu.

SABAH/MUSTAFA KAYA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN