PEUGEOT Türkiye, yenilenen hafif ticari araç modellerini İstanbul'un gözde mekanlarından Sarıyer Six Senses Kocataş Mansions'da düzenlediği özel bir basın toplantısı ile tanıttı. Yeni Rifter, Yeni Partner, Yeni Expert Van, Yeni Boxer ve Expert Traveller modelleri, yenilikçi özellikleri ve başlangıç fiyatları ile dikkat çekerken, PEUGEOT'nun pazardaki iddialı konumunu pekiştirmesi bekleniyor. Toplantıda, PEUGEOT Türkiye'nin üst düzey yöneticileri de sektördeki son durum ve hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundular. Bu yeni serinin, markanın Türkiye'deki etkileyici büyümesini daha da ileriye taşıması hedefleniyor.

Yeni Renault Kangoo ailesi Türkiye'de Yeni Renault Kangoo ailesi Türkiye'de

Peugeot Yenilikler

PEUGEOT Türkiye yenilenen hafif ticari araçlar modellerinden Yeni Rifter, Yeni Partner, Yeni Expert Van, Yeni Boxer ve Expert Traveller Sarıyer Six Senses Kocataş Mansions’ta düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı.   

Yapılan toplantıda PEUGEOT’nun yeni hafif ticari araç modellerinin fiyatları paylaşıldı. Buna göre; Yeni Rifter 1.200.000 TL, Yeni Partner 913 bin 500 TL, Expert Traveller 1.650.500, Yeni Expert Van, 1.058.000 ve 
Yeni Boxer 1.345.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 


Tanıtım toplantısının açılışında konuşan PEUGEOT Türkiye Gülin Reyhanoğlu, ürün gamlarını yenilemekten dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi. Şu an Türkiye hafif ticari araç pazarında 12 PEUGEOT modelini sunduklarını kaydeden Gülin Reyhanoğlu, geçtiğimiz yıl hafif ticari araç pazarında 20 bin 83 adet satış ve yüzde 7.6 pazar payı ile kapattıklarını hatırlattı. Bu yılın Ocak-Nisan döneminde tüm dünyadaki PEUGEOT satışlarının yüzde 6’sını PEUGEOT Türkiye kendilerinin gerçekleştirdiğini belirten Reyhanoğlu, bu yıl da Türkiye pazarını yüzde 6.4 pazar payı ile kapatmayı hedeflediklerini söyledi. 

Fiyat

PEUGEOT  Türkiye Pazarlama Direktörü Duygu Kanberoğlu ise PEUGEOT Türkiye olarak hafif ticari araç pazarının yarısına hitap ettiklerini söyledi.

Peu

PEUGEOT Türkiye Ürün Müdürü Emre İlkbahar da yaptığı sunumda Yeni Rifter, Yeni Partner, Yeni Expert Van, Yeni Boxer ve Expert Traveller hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumlarda araçların teknik özellikleri ve fiyatları açıklandı.