Yeni E-3008 ile birlikte tanıtılan yeni PEUGEOT Panoramik i-Cockpit® de şimdiden tüketicilerin gönlünü kazanmayı başardı. Bu kapsamda yeni Panoramic i-Cockpit®, Almanya'da AUTO BILD ve COMPUTER BILD okuyucuları tarafından “Eğlence” kategorisinde 2023 Bağlantılı Araç Ödülü’nü (Connected Car Award) kazandı. Sezgisel, güvenli ve konforlu bir sürüş sağlayan yeni Panoramik i-Cockpit®, ön konsolun üzerinde havada süzülen 21 inçlik yüksek çözünürlüklü bir panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve en sık kullanılan işlevlere hızlı erişim için ayrı ayrı yapılandırılabilen kumandalara (i-Toggles) sahip.  

İkinci el araç fiyatları iki ay üst üste düşüş gösterdi İkinci el araç fiyatları iki ay üst üste düşüş gösterdi

Otomotiv dünyasında yüksek teknolojiyle sürüş keyfini bir araya getiren PEUGEOT, iddialı tasarımları ve hayatı kolaylaştıran çözümleriyle tüketicilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Gerçekleştirdiği yenilikçi ve sürüş konforunu artırıcı tasarımlarla sektörde de dikkatleri üzerine çeken PEUGEOT, kısa bir süre önce tanıttığı yeni E-3008 ile segment standartlarını adeta yeniden belirlemişti. Araçla birlikte tanıtılan ve E-3008 kadar ilgi gören yeni Panoramik i-Cockpit®, Almanya'da AUTO BILD ve COMPUTER BILD okuyucularının gönlünü kazanmayı başardı. Sezgisel, güvenli, teknolojik ve konforlu bir sürüş sağlayan yeni Panoramik i-Cockpit®, her iki mecranın okuyucuları tarafından “Eğlence” kategorisinde 2023 Bağlantılı Araç Ödülü’ne (Connected Car Award) layık görüldü. 

YENİ PEUGEOT E-3008-1-1

Güvenli, sezgisel, teknolojik sürüş ve araç içi konforda bir sonraki seviye!

Kazanılan ödül hakkında değerlendirme yapan PEUGEOT Ürün Müdürü Jérome Micheron, “Bugüne kadar 10 milyonu aşkın memnun müşteriye ulaşan PEUGEOT i-Cockpit® başarılar ve gelişmelerle dolu 10 yıl boyunca hiçbir zaman böylesine kapsamlı bir değişim yaşamamıştı. Tamamen güvenli, sezgisel sürüşü ve araç içi rahatlığı bir sonraki seviyeye taşıyor” dedi.

PEUGEOT’nun yeni kokpit çözümü, ön konsolun üzerinde süzülen 21 inçlik yüksek çözünürlüklü bir panoramik ekrana, yeni bir kompakt direksiyona ve en sık kullanılan işlevlere hızlı erişim için ayrı ayrı yapılandırılabilen kumandalara (i-Toggles) sahip. Panoramik ekran, yolcu bölmesinden görülemeyen özel bir çözümle ön konsolun üzerine monte ediliyor. Bu çözüm, dokunmatik ekrana erişimi ve 21 inç büyüklüğündeki yüksek çözünürlüklü panoramik ekranın görüşünü iyileştiriyor. Panoramik ekranın sol tarafında, direksiyon simidinin üzerindeki gösterge ekranında sürüşle ilgili tüm bilgiler gösteriliyor. Sağ tarafta ise havlandırma, navigasyon, medya ve bağlantı sistemlerini kontrol etmek üzere kullanılabilen dokunmatik ekran yer alıyor.

Bağlantılı Araç Ödülleri 10 yıldır düzenleniyor!

AUTO BILD ve COMPUTER BILD, Bağlantılı Araç Ödüllerini (Connected Car Award) onuncu kez gerçekleştirdi. Teknoloji şirketlerinin, tedarikçilerin ve otomobil üreticilerinin en iyi fikirleri, autobild.de ve COMPUTER BILD üzerinden okuyucular tarafından oylandı ve ödüllendirildi. Bu, otomotiv endüstrisinin dijital dönüşümüne adanmış bir ödül olarak öne çıkıyor. Dijital trend belirleyiciler mobiliteyi daha güvenli hale getiriyor, sürdürülebilirliğe daha fazla katkıda bulunuyor, daha iyi bir sürüş deneyimi sağlıyor ve eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor. Her yıl en yenilikçi şirketler, Güvenlik, Eğlence, Yeni Mobilite ve Öncü Ödülü de dahil olmak üzere 7 farklı kategoride ve 2 editör ödülüyle onurlandırılıyor.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU