On yıl önce kurulan Sarp Intermodal, bugün 1.000 kişilik dev bir şirkete dönüştü. Şirket, geçtiğimiz on yıl içinde binlerce araç ve ekipman yatırımı yaparak, yüzbinlerce ihracat ve ithalat taşıması gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye'de intermodal taşımacılık alanında lider konuma gelerek, yeşil lojistik ve sürdürülebilir taşımacılık alanlarında önemli adımlar attı. Yeni gümrük hizmetleri ve treyler üretim tesisleri de faaliyete geçti. İstanbul'da Esma Sultan Yalısı'nda düzenlenen etkinlikte CEO Onur Talay, şirketin 10 yıl içindeki gelişimini özetledi ve önemli bir duyuru yaptı: Sarp Intermodal, faaliyetlerine artık Talay Logistics markası altında devam edecek.

Talay Logistics, intermodal dışında lojistiğin her alanında entegre hizmet veren bir yapı olarak faaliyet gösterecek. Talay Logistics CEO’su Onur Talay, yenilenmiş markalarıyla daha büyük hedeflere ilerleyeceklerini söyledi.

TALAY Logistics CEO'su Onur Talay, "On yıl önce başlayan maceramız, bugün 1.000 kişilik bir şirkete dönüştü. Geçtiğimiz 10 yılda yaptığımız yatırımlarla binlerce araç, ekipmana ulaşırken; binlerce ulusal ve uluslararası markanın lojistik partneri olduk. Yüzbinlerce ihracat ve ithalat taşıması gerçekleştirdik. Sarp Intermodal adıyla Intermodal taşımacılığın Türkiye’de tercih edilebilirliğini artırmaya odaklandık." dedi. 

Talay, "Belirli dönemlerde yaptığımız araştırma sonuçlarına göre Intermodal taşımacılık denildiğinde akla gelen ilk şirket olduk. Intermodal taşımacılık eşittir Sarp Intermodal sonuçlarına ulaştık. Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (HİB)hazırladığı  hizmet ihracatı şampiyonaları listesinde ilk 6 arasında yer aldık. Türkiye’nin elektrikli çekici yatırımı yapan ilk taşımacı firması olduk." diye konuştu. 

Onur Talay, "Yeşil lojistiğe verdiğimiz önemi gösterdik. Son 1 yıl içinde gümrük hizmetleri veren Talay Customs veTreyler üretim yapan TAL Treyler firmamız faaliyete geçti. Kontrat lojistiği alanında önemli yatırımlar yapmaya başladık. Geçtiğimiz günlerde bu kapsamda 50 bin metrekarelik depo yatırımı yaptık. Ayda 7 bin taşıma gerçekleştiriyor, günde ortalama 350 navlun teklifi veriyoruz." diyerek, bundan böyle faaliyetlerine TALAY Logistics kurumsal kimliği ile devam edeceklerini duyurdu. 

“Uçtan uca hizmet veren bir şirkete dönüştük”

Talay Logistics CEO’su Onur Talay, “Biz 10 yıl önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek odağına intermodal taşımacılığı alan ve bu taşıma modunu gerçekleştirmek üzere kurulan ilk şirketiz. Sarp Intermodal olarak attığımız adımlarla, yaptığımız yatırımlarla artık intermodal taşımaların dışında deniz yolu, hava yolu, kara yolu, kontrat lojistiği, gümrük hizmetleri gibi alanlarda da kendini fazlasıyla ispat etmiş, uçtan uca hizmet veren bir lojistik şirketi olduk.” diye konuştu.

Talay, dönüşümle birlikte lojistik alanında faaliyet gösteren tüm şirketlerinin tek çatı altında toplandığına dikkati çeken Talay, “Değişimi ve gelişimi her zaman merkezinde tutan bir şirket olarak bugün itibarıyla bir dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Yenilenmiş markamızla birlikte, daha büyük hedeflere doğru ilerleyeceğiz.” dedi.

Müşterilerine sundukları hizmetleri daha da geliştirmek için çalıştıklarını vurgulayan Talay, “Teknolojiyi daha etkin bir şekilde kullanmak ve işimizi her zamankinden daha sürdürülebilir bir şekilde yapmak için daha fazla çaba harcayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

1715636109 Talay Logistics Do Nu S U M Etkinlig I

Talay, Türkiye’nin ilk yüzde 100 elektrikli çekici yatırımını yaptıklarını, yeşil lojistik uygulamalarına her zaman büyük önem verdiklerini, büyüme ve ihracat rakamlarıyla son 3 yıldır sektörün öncüleri arasında yer aldıklarını da sözlerine ekledi.

1715636102 Yosi Mizrahi

Yosi Mizrahi’nin sunuculuğunu yaptığı gecede, Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç ‘İstanbul’ temalı bir anlatım gerçekleştirdi.

1715636105 Saffet Emre Tonguc

Kenan Doğulu’nun sahne aldığı etkinliğe iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda ünlü de katıldı.

1715636050 Kenan Dog Ulu Talay Logistics 01

Asset Lojistik Sigorta Müdürü Ayşe Çiçek Akdülger'den risk yönetimi tavsiyeleri Asset Lojistik Sigorta Müdürü Ayşe Çiçek Akdülger'den risk yönetimi tavsiyeleri

Davetliler, etkinlikte Kenan Doğulu’nun dillerden düşmeyen şarkılarıyla eğlendi.