Tırsan, Barlas Lojistik'e 30 adet Intermodal Multi Ride teslim etti Tırsan, Barlas Lojistik'e 30 adet Intermodal Multi Ride teslim etti

Tırsan, Avrupa’daki büyümesini daha da hızlandıracak yeni bir yatırım kararı aldı. Karar, Tırsan’ın dört adet araç sergileyerek katıldığı Münih’teki BAUMA 2016 fuarında açıklandı. Türkiye’nin toplam treyler ihracatının % 34’ünü tek başına gerçekleştiren şirket, bu yeni yatırımıyla birlikte Avrupa’ya gerçekleştirdiği ihracattaki ivmeyi artırmayı hedefliyor. Yurtdışında üretim yapan tek Türk treyler üreticisi olan Tırsan’ın Almanya ve Rusya’da üretim tesisleri bulunuyor.

KäSBOHRER EVE DÖNÜYOR

Buna göre, Almanya’da ilk üretim tesisini 1998 yılında Goch şehrinde açan Tırsan, Almanya’nın güneybatı eyaleti Baden-Württemberg’de yer alan Ulm’da satış, satış-sonrası hizmet merkezi ve montaj tesisi kuracak. 2016 yılının ikinci yarısında faaliyete geçecek olan tesis, 2002 yılından bu yana Tırsan bünyesinde yer alan Alman treyler sektörünün öncülerinden olan Kässbohrer’e bağlı olarak hizmet verecek. Ulm, Kässbohrer firmasının 1893 yılında kurulduğu şehir olması bakımından da önem taşıyor. Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip olan Tırsan, bu yeni üsten, Kässbohrer ve Talson ürün gamındaki tüm ürünlerin teslimatını gerçekleştirecek ve ürün yelpazesindeki tüm treyler modelleri için bakım-onarım hizmeti sağlayacak. Ulm, Almanya’nın güneyindeki Stutgart ve Münih gibi başlıca şehirleri birbirine bağlayan A8 karayolu ile, kuzey Avrupa’yı kıtanın güneyine bağlayan Almanya’nın en uzun karayolu olan A7 otobanının kesişiminde yer alıyor.

ÜÇ ÜLKEDE YARIM MİLYON METREKAREYİ AŞAN ALANDA ÜRETİM

Tırsan’ın yeni yatırım kararını değerlendiren İş Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken, “Faaliyet gösterdiğimiz Avrupa pazarlarında geçen yıl % 48 büyüme yakalayarak en hızlı büyüyen treyler üreticisi olduk. Gerçekleştirdiğimiz bütün yatırımlar, 2018 yılında 10 bin adet treyler ihracat hedefine hizmet ediyor. Bu hedefe adım adım ulaşmak için tüm ekibimizle çalışıyoruz. Ar-Ge yatırımlarımızdan, üretim teknolojisi yatırımlarımıza, kurduğumuz iş ortaklıklarından Türkiye taşımacılık sektöründe standartların yükseltilmesine sağladığımız katkıya kadar en ince ayrıntısının dahi planlandığı bir süreç yürütüyoruz.” dedi.

İş Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken

“Kartal’da 7.000 m2’lik bir alanda üretime başlayan Tırsan, bugün itibarıyla üç ülkede yarım milyon metrekareyi aşan bir alanda üretim yapmaktadır. Avrupa’nın üretim gücü bakımından ilk üç üreticisi içerisinde yer alıyoruz. Hem ülkemizin hem de şirketimizin ihracat hedeflerine ulaşmak ve elde ettiğimiz başarıları sürdürmek açısından Ulm’da açacağımız tesis önemli. Almanya’nın güneyinde olduğu kadar, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti gibi komşu ülkelerdeki müşterilerimize bu sayede daha yakın olacağız.” açıklamasını yaptı.                 

Editör: TE Bilisim