TOKKDER’in 22'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı düzenlendi. Uyum içerisinde geçen seçimler sonucunda derneğin 3 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren İnan Ekici, koltuğunu TEB Arval Araç Filo Kiralama Genel Müdürü Kağan Yaşa’ya devretti. İki yıl sürecek yeni dönemde Kağan Yaşa’ya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde eşlik edecek isimler de Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici ve Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün oldu. TOKKDER’in yeni Yönetim Kurulu’nda ise şu isimler yer aldı: TEB Arval Araç Filo Kiralama Genel Müdürü Kağan Yaşa, Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, Escar Genel Müdürü Nora Karakaş, Garanti BBVA Filo Genel Müdürü Ayşegül Gülgör, ALD Automotive / LeasePlan Türkiye Ülke Genel Müdürü Türkay Oktay, Hedef Filo Yönetici Direktörü Önder Erdem, Oto Plan Yönetim Kurulu Başkanı Mürşit Unat, Zeplin Car Rental Genel Müdürü Hakan Sevim, Europcar Mobilite Grup Türkiye CEO’su Fırat Fidan ve Filokur Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan.

Tokkder Yönetim Kurulu

 TOKKDER’in isim değişikliğiyle ilgili önerinin de genel kurulun onayına sunulduğu toplantıda konuşan İnan Ekici, “Uzun yıllardır görev yaptığım iş alanımda Sivil Toplum Kuruluşu liderliği yapmak, sektör adına sözcülük yapmak, sektörün kalkınmasına ve dönüşümlere vesile olmak benim için mutluluk vericiydi. Üç dönem boyunca, güç birliğine inanan birey ve kurumlarla birlikte, severek ve inanarak çalıştığım görevimden, yerimi çok kıymetli bir meslektaşıma bırakarak ayrılıyorum. Barış ortamında gerçekleşen bir seçimle göreve gelen sevgili Kağan Yaşa’yı tebrik ediyorum. Bu ulvi görevi en iyi şekilde icra edeceğine yürekten inanıyor, son derece müsterih bir şekilde koltuğumu devrediyorum. Derneğimizin, yeni ve kapsayıcı ismiyle pek çok yeni önemli işe imza atacağına inanıyorum.” dedi.

Kagan Yasa

TOKKDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kağan Yaşa ise şu değerlendirmeleri yaptı: “Bu görevi büyük bir başarı ve sorumluluk bilinciyle yürüten kıymetli dostum İnan Ekici’ye teşekkürlerimi sunuyorum. TOKKDER’deki yeni görevimde, tüm üyelerimizin katkılarıyla süregelen çalışmaların başarı ile devam ettirilmesinin yanı sıra yeni yaklaşımlar ile oto kiralama ve mobilite sektörünü çok daha iyi noktalara taşımak hedefi ile yolumuza devam edeceğiz. Günümüzde değişen tüketici tercih ve beklentilerine paralel olarak, sektörümüz müşterilerinin mobilite ihtiyacını karşılamak adına A’dan Z’ye birçok hizmeti sunar hale geldi. Biz de bu bilinçle, derneğimizin ismine “mobilite”yi ekledik. Tüm Oto Kiralama ve Mobilite Kuruluşları Derneği mobilite alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerine kaliteli, kapsamlı ve ihtiyaca özel en iyi hizmeti vermek için çaba sarf eden sektörümüzün sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamaya devam edecek.”

İsim değişikliği önerisi genel kurulda kabul edildi

Dacia Jogger HYBRID 140 Türkiye'de Dacia Jogger HYBRID 140 Türkiye'de

 Toplantıda, derneğin isim değişikliği için bir öneri de gündeme geldi. Bu kapsamda, derneğin isminin “Tüm Oto Kiralama ve Mobilite Kuruluşları Derneği” olarak değiştirilmesi yönünde bir tüzük değişikliği önerisi de genel kurulun onayına sunuldu. Genel kurulun öneriyi kabul etmesiyle derneğin yeni isminin “Tüm Oto Kiralama ve Mobilite Kuruluşları Derneği” olmasına karar verildi.

Çalışma hayatına 1991 yılında başladı

Önümüzdeki iki yıl TOKKDER’in yönetim kuruluna başkanlık edecek Kağan Yaşa, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu. The University of Birmingham’da MBA yapan Kağan Yaşa, çalışma hayatına 1991’de başladı. Çeşitli yönetim pozisyonlarının ardından 1999’da TEB ailesine katılan Kağan Yaşa; TEB bünyesinde Kurumsal Bankacılık, Satış, Pazarlama Direktörlüğü görevlerini takiben 2007 yılında BNP Paribas Finansal Kiralama A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. Mayıs 2021’den bu yana TEB Arval Araç Filo Kiralama A.Ş. bünyesine dahil olan Kağan Yaşa, şirketin Genel Müdürlük görevini yürütmeye devam ediyor.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU