Son dönemde gelen zamların etkisi ve sıfır araç bulunan galerilerin fiyatların çok üzerinde rakamlar talep etmesi, tüketiciyi ikinci ele yönlendirdi. Türkiye’nin lider online ikinci el araç platformu VavaCars, anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla sunduğu 1,69’dan başlayan taşıt kredi faiz oranlarıyla, araç sahibi olmak isteyenlere avantajlı çözümler geliştiriyor. 

SWM Motor Türkiye’de üretim için başvurusunu yaptı SWM Motor Türkiye’de üretim için başvurusunu yaptı

Geçtiğimiz yılın başından bu yana yaşanan çip krizi, yüksek enflasyonun etkisiyle gelen zamlar ve galerilerin fahiş fiyat talepleri sonucu sıfır araca erişimi neredeyse imkansız hale geldi. Türkiye’nin ilk online ikinci el araç platformu VavaCars da bankalarla yaptığı iş birliği kapsamında ikinci el araç sahibi olmak isteyenlere düşük faizli araç kredisi imkanları sunarak sektöre hareketlilik kazandırıyor.  

1664532115_VavaCars_Operasyon_Grup_Ba__kan___Taner_Timirci“Müşterilerimizi hızlı ve avantajlı kredi imkanı sunuyoruz”

İkinci el araç sektörüne getirdikleri uçtan uca dijital çözümlerle araç sahibi olmayı kolaylaştırdıklarına vurgu yapan VavaCars Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, bankalarla yaptıkları anlaşmalar kapsamında 1,69’dan başlayan taşıt kredi faiz oranlarıyla müşterilerine destek verdiklerini söyledi. Araç sahibi olmak isteyenlerin karşılaştıkları en büyük zorluğun krediye erişim problemi olduğuna dikkat çeken Taner Timirci, “VavaCars olarak çeşitli bankalarla ile iş birliğimiz sayesinde müşterilerimizi, 1,69 faiz oranından başlayan düşük maliyetli, hızlı ve kolay kredi seçenekleriyle buluşturuyoruz. Her aşamasında dijital çözümler sunduğumuz hizmetlerimizin merkezine ise premium kalite ve düşük maliyet anlayışını alıyoruz. Bu imkanlar sayesinde ikinci el bir araca sahip olma maliyetini piyasa koşullarına göre uygun hale getiriyoruz.” dedi. 

“İş birliklerimiz sayesinde sektörde fark yaratıyoruz”

İkinci ele olan talep artışının önümüzdeki dönemde de devam edeceğine değinen Taner Timirci, “Üretim maliyetlerindeki artış, küresel enerji krizi, hammaddeye erişim sorunu ve enflasyon etkisiyle zamlanan sıfır araç fiyatlarına karşın tüketici gelirlerinin yetersiz kalması, araç sahibi olmak isteyenleri ikinci ele yönlendirdi. Söz konusu şartların 2023 boyunca devam edeceğini düşünecek olursak, ikinci el araçlara olan ilginin giderek yükseleceğini düşünüyoruz. İşte bu nokta VavaCars olarak müşterilerimizin hızlı ve güvenli bir şekilde araç sahibi olması için devreye soktuğumuz hizmetler ve iş birliklerimiz sayesinde sektörde büyük bir fark yaratıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU