Avrupa’da Almanya ve Hollanda’da ofis ve araç yatırımı yaptıklarını söyleyen Yeditepe Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Alp Tuğhan, KOBİ’lerin e-ticaretteki destekleyicisi olacaklarını söyledi. Tuğhan, “İsteyenin ihracatçısı, ithalatçısı, tahsilatçısı, paketleyicisi, lojistikçisi olacağız.” dedi. 

alp_tughan-1

Parsiyel taşımacılık maliyet avantajı sağlıyor Parsiyel taşımacılık maliyet avantajı sağlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ikinci kez düzenlenen Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı’nda Yeditepe Taşımacılık bu yıl da yerini aldı. 27 - 29 Eylül 2023 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen fuarda Yeditepe Taşımacılık, hizmetlerini sergileme fırsatı yakaladı. Yönetim Kurulu Başkanı Alp Tuğhan, yılın ilk 8 ayında THY listesinde birinci, IATA listesinde üçüncü sırada bulunduklarını söyledi. 

"İsteyenin ihracatçısı, ithalatçısı, tahsilatçısı, paketleyicisi, lojistikçisi olacağız"
Avrupa’da Almanya ve Hollanda’da ofis açtıklarını kaydeden Alp Tuğhan, minivan araç yatırımı yaptıklarını, kapıya teslimat ve kapıdan ödeme gibi tüm hizmetleri vermeye başladıklarını belirterek, şunları söyledi:

 “E-ticaret dünyada yaygınlaşıyor. Transit ve teslimat süreleri her zamankinden önemli hale geldi. Uçak ve karayolunu birleştirerek mümkün olan en hızlı şekilde lojistik süreçleri tamamlayacağız. Eşya hava kargo ile Avrupa’ya geldiğinde, yükü gerekirse kendimiz çekip depolarımıza alacağız. Araçlarımızla kapıya teslim edeceğiz. İstenirse kapıdan ödeme alacağız. İsteyenin ihracatçısı, ithalatçısı, tahsilatçısı, paketleyicisi, lojistikçisi olacağız. Bu hizmet daha çok KOBİ’lere yönelik olacak. Denizli’de bal kabağından lamba yapan KOBİ’yi tüketiciyle buluşturacağız.” 

"Su ürünleri pazarında yüzde 20 kayıp var"

Dünyada hava kargo pazarının büyüdüğü, Türkiye’nin de bu büyümeden payını alması gerektiğini aktaran Alp Tuğhan, su ürünleri gibi stratejik alanlarda pazar kaybı yaşadıklarını vurguladı ve lojistik maliyetlerinin sürdürülebilir olmaktan çıkmasıyla Türkiye’nin üretim ve lojistik avantajını kaybetme riski ile karşı karşıya kaldığı uyarısında bulundu.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU