Alışan Lojistik CEO'su Damla Alışan, şirketlerinin yeni çekici yatırımı kapsamında düzenlenen basın toplantısında Alışan Lojistik'in performansını ve lojistik sektörün değerlendirdi. 

Damla Alışan, "Alışan Lojistik olarak hedeflerimize uygun bir ilerleme kaydediyoruz. Türkiye'nin yanı sıra geniş bir coğrafyada daha yapılacak çok işimiz var," dedi ve ekledi: "Lojistik sektörü, dinamik yapısıyla birçok sektörü ayakta tutan bir omurga görevi görüyor."

Alışan, "Hedeflerimizin, planlarımızın, bütçelerimizin paralelindeyiz. Tabii ki daha büyük planlarımız var, daha çok gidecek yol var. Sadece Türkiye değil, Türkiye ve geniş coğrafyayı düşündüğünüzde yapılacak çok işimiz var. Ama belli problemler var tabii ki. TL'nin kur karşısındaki durumu, vize problemini hepiniz biliyorsunuz, sektör çok ciddi konuşuyor." dedi. 

1715856930 Renault Trucks Al S An Lojistik Go Rsel 1

Türk Lirası'nın döviz karşısındaki durumundan ve Kapıkule'deki altyapı sorunlarına değinen Alışan, sektörün bu tür zorluklara rağmen büyümeye açık olduğunu belirtti. Ayrıca, COVID-19 pandemisiyle değişen tedarik zincirlerine dikkat çekerek, "Bildiğimiz doğruların aslında ne kadar değişken olduğunu gördük," ifadesini kullandı.

UND Dayanışma Platformu'ndan yeni yönetime ziyaret UND Dayanışma Platformu'ndan yeni yönetime ziyaret

Alışan, Türkiye'nin ihracat potansiyelini ve devletin ihracatı destekleme yönündeki planlarını öne çıkardı. Türkiye'nin intermodal taşımacılık gibi çevreci ve maliyet etkin çözümlere yönelmesi gerektiğinin altını çizdi. "Karayolu taşımacılığı hayatımızın bir parçası olmaya devam edecek. Ancak intermodal çözümlerle bu alanda daha sürdürülebilir adımlar atabiliriz." diye konuştu.

Son olarak, Alışan Türkiye'nin bölgesel bir lojistik merkezi olma potansiyeline işaret ederek, "Yeni jeopolitik durumda Türkiye'nin lojistik altyapısını daha da güçlendirerek büyük bir avantaj sağlayabiliriz." dedi.