Capella Logistics, Çatalca ve İzmir’de toplam 10 bin metrekarelik depo yatırımı gerçekleştirdi. Şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, Avrupa ülkelerine ihraç edilecek parsiyel yükleri bu noktalarda bir araya getirerek, taşımalarını daha verimli şekilde organize edebildiklerini söyledi.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında kara yolu ve intermodal taşımalar gerçekleştiren, lojistik sektörünün yenilikçi markalarından Capella Logistics, Çatalca ve İzmir’de toplam 10 bin metrekarelik depo yatırımı gerçekleştirdi. 

Capella Logistics CEO’su Aytaç Aykanat, Çatalca’nın konumu sebebiyle Avrupa kara yolu taşımaları için önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, aynı zamanda Muratbey Gümrük Müdürlüğü’ne yakınlığına da dikkati çekti. Aykanat, İzmir’deki depoyu da ro-ro çıkışları öncesi, yüklerin bir araya getirildiği bir nokta olarak konumlandırdıklarını vurguladı.

1703149718 Aytac Aykanat Capella Logistics C E O

İhracat taşımalarındaki opsiyonlarını daha iyi yönetecek

En yoğun ihracat rotası ABD oldu En yoğun ihracat rotası ABD oldu

Çatalca'daki yeni deponun, şirketin büyüme hedeflerine önemli katkı sağlayacağını belirten Aykanat, “Bu yatırımımız sayesinde Avrupa'ya ihracat taşımalarındaki trafiğimizi artıracağız. Önümüzdeki 3 yıl içinde yurt dışı operasyonlarımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Aykanat, “Çatalca’daki depomuzun dışında İzmir’de de kullandığımız bir yatırımımız bulunuyor. Özellikle bu şehirden gerçekleştirdiğimiz ro-ro çıkışlarımızı koordine ettiğimiz nokta diyebiliriz.” sözlerini kullandı. 

Depoların şu aşamada kapasite olarak operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak büyüklüğe sahip olduğunu da vurgulayan Aykanat, sundukları katma değerli hizmetlerle markalara ekstra maliyet avantajı yarattıklarını söyledi. 

Almanya, Fransa, İspanya, Portekiz ve Hollanda’da da depolama hizmeti sunuyor

Depolama hizmetini yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da sunmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Aykanat, “Almanya’da Münih ve Düsseldorf, Fransa’da Lyon, Paris ve Strasburg, İspanya’da Barselona ve Madrid, Portekiz’de Porto, Hollanda’da ise Venlo’da anlaşmalı acente depolarımız bulunuyor. Bu depolarda ihtiyaç halinde 90.000 metrekarelik alanda yük elleçleme imkânımız bulunuyor.” dedi.

Aykanat, yurt içi ve yurt dışındaki depolama alanlarıyla taşımalarını daha verimli şekilde yönetmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU