CBN Logistics, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında parsiyel frigorifik taşımalara hız verdi. Şirketin CEO’su Fahri Dündar, 6 aydır test ettikleri hizmette tam kapasite servis vermeye başladıklarını, son teknolojiye sahip özmal araçları, soğuk hava depoları ve deneyimli çalışanları ile özellikle gıda ve ilaç alanında ürün kayıplarının önüne geçtiklerini belirtti.

Soğuk zincir taşımalarındaki uzmanlığıyla bilinen CBN Logistics, uluslararası soğuk zincir taşımacılığında parsiyel hizmetini devreye aldı. Sıcaklık kontrollü taşımalarda yüksek bir deneyime ve operasyon yoğunluğuna sahip olan şirket, özmal frigorifik araçlarıyla farklı sıcaklık rejimlerinde taşımalar yapıyor.

Mars Logistics’ten Samsun'da yeni transfer merkezi Mars Logistics’ten Samsun'da yeni transfer merkezi

CBN Logistics CEO’su Fahri Dündar, başta gıda ve ilaç sektörü olmak üzere birçok sektöre parsiyel frigorifik taşımacılık hizmeti verdiklerini söyledi. Dündar, “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasındaki gıda ihracatında komple ve parsiyel; ilaç ithalatında ise komple taşıma hizmeti veriyoruz. Son teknolojiye sahip araçlarımızı ile kuru, serin, soğuk ve donuk sıcaklık değerlerinde GDP kurallarına uygun çözümler üretiyoruz.” dedi.

Uzak mesafelere güvenle taşıyorlar

Soğuk zincir taşımacılığında ürün kaybının önüne geçtiklerini vurgulayan Dündar, ürünleri kendi sıcaklık kontrollü depolarında çıkış anına kadar muhafaza ettiklerini dile getirdi. Dündar, her geçen yıl frigo taşıma ve depolama hacimlerini artırdıklarını söylerken, hedeflerine ulaşmak için yatırım yapmaya devam edeceklerini anlattı.

Doğru yapılmayan soğuk zincir taşımaları gıda enflasyonunu tetikliyor

Doğru yapılmayan ve gerekli şartlara uymayan soğuk zincir taşımacılığı nedeniyle dünyada her yıl milyarca liralık maddi kayıp oluştuğunu söyleyen Dündar, “Bu durum gıda enflasyonuna, ithalatta artışa ve ihracatta ise kayıplara neden oluyor. Frigorifik taşımacılığa verilen önemin artması gerekiyor.” diye konuştu.

Dündar, CBN Logistics olarak bu alanda en iyi hizmeti vermeye ve hatasız lojistik süreçler sağlamaya odaklandıklarını vurgulayarak, şunları da kaydetti: 

“Her ürün grubunun farklı bir sıcaklık rejimi var. Dolayısıyla taşıdığımız ürünlerin herhangi bir bozulma olmadan raflara ulaşabilmesi için çok titiz davranıyoruz. Tüm araçlarımızın sıcaklık ve nem takibini uzaktan yapıyor, beklenmeyen koşullarda hızlı müdahale ediyoruz. Gerekli donanıma sahip araç ve çalışanlarımızla hizmet verdiğimiz Türkiye-Avrupa arasındaki parsiyel frigorifik taşımalarımızda da pazar payımızı hızla artırıyoruz.”

Editör: Ercan TOSUNOĞLU