CMA CGM Grubu'nun iştiraklerinden CEVA Logistics, Grand Prix etkinliklerinin yanı sıra GT yarışları ve Ferrari Challenge etkinlikleri sırasında Scuderia Ferrari'nin yarış arabalarına ve ekipmanlarına yönelik tüm lojistik hizmetleri sağlamaya devam etmek üzere çok yıllık yeni bir sözleşme imzaladı.

Bu sözleşme, motor sporları ve lojistik dünyasının iki saygın markası arasındaki ilişkinin ve karşılıklı güvenin pekiştiğine işaret etmekte.

Scuderia Ferrari'nin Takım Ortağı olması nedeniyle CEVA Logistics şirketinin logosu, Scuderia Ferrari'nin 2024 yılına özel yeni tek kişilik yarış arabasında, takımın araçlarında, yarış pilotlarıyla yarış ekibinin ekipman ve kıyafetlerinde yer alacak. Scuderia Ferrari'nin yeni 2024 tek kişilik yarış arabası 13 Şubat'ta görücüye çıkıyor. Formula 1 Dünya Şampiyonası'ndaki marka görünürlüğünün yanı sıra CEVA Logistics, GT Ferrari Challenge etkinliği benzeri diğer yarış serilerinde de boy gösterecek.

Scuderia Ferrari, 1950 yılından bugüne kadar Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın her serisinde mücadele etti ve 243 zafer ve 16 Üreticiler Dünya Şampiyonluğu ile en çok Grand Prix yarışı kazanan isim olma rekorunu elinde bulunduruyor. CEVA Logistics ise dünyanın En İyi 5 lojistik şirketinden biri olma hedefinin bir adımı olarak uluslararası konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

Formula 1 Dünya Şampiyonası, her yıl yüz milyonlarca TV seyircisini ekran başına kilitleyerek ve Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, İtalya, Rusya, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD gibi başlıca motor sporları pazarlarındaki gelişimini sürdürerek medyada kendine yer bulma açısından ilerlemeye devam ediyor. Sezon başına Grand Prix yarışı sayısının artması ve 2024 yılında Çin ayağının geri dönmesiyle Formula 1, global varlığını güçlendirmekte ve sağlamlaştırmaktadır.

Geçtiğimiz son iki yıl boyunca CEVA, tüm global lojistik kaynaklarını Scuderia Ferrari'nin hizmetine sunarak uzmanlığını ve inovasyon kapasitesini gözler önüne serdi.

2022 yılından bu yana CEVA Logistics, Scuderia Ferrari yarış sezonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için gerekli süreler içinde dünyanın dört bir yanında ekipman taşımacılığı yaparken çevikliğini, uzmanlığını ve cesaretini de kanıtlamış oldu. Karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu taşımacılığını yürütmek için dünya standartlarındaki ağına güvenen CEVA Logistics, 2 Mart'ta Bahreyn'de başlayıp 8 Aralık'ta Abu Dabi'de sona erecek ve dünya genelinde 24 etkinliğe ev sahipliği yapacak olan 2024 Formula 1 Dünya Şampiyonası'na hazır.

Karbonsuzlaştırma, her iki şirket için de büyük bir mücadele ve öncelikli bir hedef.

Ana şirketi CMA CGM Grubundan aldığı güç ve ilhamla CEVA Logistics, çevreyi koruma konusunda kararlı bir tutum sergiliyor. CMA CGM Grubu ise 2050 yılına kadar Net Sıfır Karbon rakamına ulaşmayı taahhüt etmekte. Faaliyetlerinin bir parçası olarak CEVA, müşterilerine denizyolu taşımacılığı için biyoyakıt, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve biyometan, havayolu taşımacılığı için sürdürülebilir yakıtlar ve karayolu taşımacılığı için biyoyakıt veya elektrikli araçlar dahil olmak üzere alternatif yakıt seçenekleri sunuyor.

2023 yılında CEVA Logistics, Scuderia Ferrari'nin ekipmanlarını 3 Kuzey Amerika Grand Prix yarışı arasında taşıyıp yarış noktasına ulaştırmak için dünyada ilk kez demiryolu taşımacılığı hizmetini organize eden isim olarak inovasyon yeteneğini göstermiş ve böylece karbon ayak izini, havayolu taşımacılığına kıyasla %90 oranında, sadece karayolu taşımacılığına kıyasla ise %32 oranında azaltmıştır. Tüm bu girişimler Formula 1'in sürdürülebilir kalkınma taahhüdünü desteklemektedir.

CEVA Logistics CEO Vekili Olivier Storch konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "2022 yılından bu yana Ferrari ile pek çok ortak yönümüz olduğunu kanıtladık. Tıpkı Scuderia Ferrari gibi biz de sürekli olarak çözümler tasarlıyor ve geliştiriyoruz. Sektörümüzde ya da müşterilerimizin ekosistemlerinde bizi bekleyen değişiklikleri öngörebiliyoruz. Tıpkı Ferrari gibi biz de daha sürdürülebilir çözümler uyguluyor ve çevresel ayak izimizi azaltıyoruz. Tıpkı Ferrari gibi, inovasyonun başarımızın anahtarı olduğunu düşünüyoruz. İş ortaklığımızın yenilenmesi CEVA'nın hırsının ve her koşulda mükemmele ulaşma becerisinin bir göstergesi."

Karasu Limanı'ndan Köstence'ye yeni Ro-Ro seferleri başladı Karasu Limanı'ndan Köstence'ye yeni Ro-Ro seferleri başladı

Ferrari Yarış Gelirleri Yöneticisi Lorenzo Giorgetti: "Modern motor sporları, lojistik gereksinimler bakımından her zamankinden daha büyük zorluklara neden oluyor. Sadece birkaç yıl öncesiyle karşılaştırıldığında, yarış takvimi dört kıtaya uzandığı için Avrupa dışında düzenlenen Formula 1 yarışlarının sayısı giderek artıyor. Bu yılki şampiyona, spor tarihinde ilk kez 24 yarışa ev sahipliği yapacak. Bu hummalı tempoda Scuderia Ferrari için CEVA Logistics gibi dünya standartlarında bir lojistik iş ortağına güvenebilmek büyük bir önem taşıyor, zira CEVA Logistics zamanında ve kusursuz bir hizmeti garanti etmenin yanı sıra Ferrari'nin inovasyon tutkusunu ve sınırları zorlama arzusunu paylaşıyor ve de bir taraftan kendi uzmanlık alanlarında sürekli gelişim gösterirken diğer taraftan da çevreye ve gezegene saygılı olmakla ilgili güncel zorlukları da göz önünde bulunduruyor."

Editör: Ercan TOSUNOĞLU