Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden Chery’nin TIGGO 7 model ailesi, yüksek ürün kalitesi ile olumlu kullanıcı geri bildirimleri elde etmek üzere akıllı bir kokpit sunuyor. Chery, bu yeni nesil kokpit ile küresel çaptaki kullanıcılara daha akıllı ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmaya kendini adamış durumda. Ayrıca TIGGO 7 ailesi, ekim ayında, dünya genelinde 26 bin 224 adetlik satış hacmine ulaştı ve Türkiye pazarında da kendi sınıfında lider bir performans sergiledi. Chery'nin gelişmiş otomotiv üretim teknolojisinden yararlanan TIGGO 7 ailesi, tüm bu özellikleri ile küresel pazarda her geçen gün daha da iyi performans sunmaya devam ediyor.

Chery TIGGO 7 PRO-3

Yeni enerji araçları çağında yaşanan hızlı gelişime paralel olarak akıllı ve bağlantılı çözüm trendleri de küresel otomotiv endüstrisi için büyük bir önem taşıyor. “2023 Chery Teknoloji Günü”nde aktarılan bilgiye göre Chery Automobile, güvenlik, enerji tüketimi, yaşam-kullanım alanı, akıllı kokpit ve akıllı sürüş olmak üzere beş ana alanda teknolojik ilerleme kaydetti. Yeni enerji ve zekâ Chery’nin yeni teknolojik özellikleri olarak öne çıkıyor. TIGGO 7 ailesi, Chery şemsiyesi altında 28 ülke ve bölgeye ihraç ediliyor. Bu model, ekim ayında, dünya genelinde 26 bin 224 adetlik satış hacmine ulaştı ve Türkiye pazarında da kendi sınıfında lider bir performans sergiledi. Chery'nin otomotiv alanındaki teknolojik deneyimi ile geliştirilen ve TIGGO 7 ailesi ile kullanıma sunulan akıllı kokpit, Türkiye pazarında kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

Sınıfının öncüsü kabin sessizliği

Volkswagen’in en çok satan modeli Golf, 50. yılında yenilendi Volkswagen’in en çok satan modeli Golf, 50. yılında yenilendi

Sürükleyici görsel ve işitsel deneyim, TIGGO 7 ailesinin 35 desibel gürültü seviyesine sahip sessiz kabin ortamıyla daha da artıyor. Chery, TIGGO 7 ailesinin iç ve dış tasarımını, gövde ile şasi yapısını ve kullanılan malzemelerini 20'nin üzerinde unsurla optimize etti. Buna, harici olarak kontrol edilen değişken hacimli bir kompresör, PWM sonsuz değişken hızlı fan kullanımı ve ses emici malzemelerin yüzey ve kalınlığındaki artış da dâhil. Bu unsurlarla birlikte TIGGO 7’de daha sessiz ve daha konforlu bir kabin oluştu.

Yeni nesil teknoloji ve premium konfor seviyesi

TIGGO 7 ailesi, hakiki deri direksiyon ve premium koltuklarıyla üstün kabin kalitesi sunuyor. Sürücü koltuğu, altı yönlü elektrikli ayar olanağı sunarken, yolcu koltuğu dört yönlü elektrikli ayara sahip. Ayrıca sınıfının en zarif iç mekânı, sürücü ve beraberindeki yolcuları şımartıyor. TIGGO 7 ailesi, çift bölgeli otomatik klima sistemiyle daha akıllı ve konforlu bir sürüş ortamı vadediyor. Ön koltuklarda sürücü ve ön yolcu için bağımsız çift bölge kontrolü bulunurken, ikinci sıradaki havalandırma ızgaraları arka koltuk yolcularına konforlu hava kalitesi ve sıcaklık sağlıyor. Ayrıca, 15W kablosuz hızlı şarj ve ön koltuklardaki Type-C soketi yolcuların şarj ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Tüm bu çözümler, akıllı teknolojilerin sağladığı konforu üst seviyelere taşıyor. TIGGO 7 ailesi ayrıca 360° panoramik görüntüleme sistemi ve kapsamlı ADAS Akıllı Sürüş Destek Sistemi ile üstün güvenlik seviyesi sunuyor. Birçok dilde sunulan çevrim dışı sesli komut sistemi, farklı ülkelerdeki kullanıcılar için daha kolay bir sürüş deneyimi sağlayarak TIGGO 7 model ailesinin küresel çaptaki kalitesine katkıda bulunuyor.

Satış hacmiyle Chery'nin amiral gemisi konumunda olan TIGGO 7 ailesi, hem yüksek ürün kalitesi hem de olumlu kullanıcı geri bildirimleriyle iddialı bir pazar edindi. Kendi sınıfında son derece rekabetçi bir model olarak öne çıkan TIGGO 7, Chery'nin teknolojiye olan bağlılığı sayesinde Türkiye pazarında yüksek bir performans sergiliyor.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU