DepOrtak 6 trilyon doları geçen e-ticaret sektöründe depolamayı platform tabanlı teknoloji çağına taşıyor. 1 Mart 2023’te canlıya alınan Türkiye’nin dijital depocusu DepOrtak, sadece ülkemizde değil, dünyada depolama sektörüne büyük değer katarak, son kilometre depolamanın (The Last Mile Warehousing) önünü açacak teknolojileri kullanıma sunuyor. Birinci yılında, 7 ülkede 1 milyon m2'nin üzerinde kapasiteyi geçen DepOrtak, bu yılın sonunda sadece Türkiye’de 2,5 milyon m2’yi geçerek ülkemizin en büyük depocusu olmayı hedefliyor. DepOrtak sayesinde, artık tüm dijital platformlardan (Web, Android, İos, Tablet) depolama için uygun yer bakmak ve farklı yerlerde depolanmış ürünleri tek Dashboard’tan yönetebilmek, tıpkı Airbnb gibi uygun maliyetli "Gri Depolar" olarak kategorize edilen alanlara ulaşabilmeyi mümkün hale gelmiştir. 

DepOrtak-1

Yapay zeka destekli teknolojilerle depolama alanlarına ulaşılıyor 

Yapay zeka destekli teknolojilere sahip DepOrtak sayesinde, dünyanın her yerinden, ihtiyaç duyulan standartlarda uygun depolama alanlarına; cepten, evden ve işten ulaşılabiliyor. Ülkemizin yanı sıra Avrupa’da da dijital depolama sektörüne yön vermesi ve küresel e-ticarette ilgi odağı olması hedeflenen DepOrtak, tüm süreçlerin uçtan uca olarak gerçek zamanlı, konum tabanlı, her platformdan erişilebilir, anlık raporlanabilir, ölçülebilir ve sürdürülebilir şekilde yönetilmesine imkan sağlıyor. 

oruc_kaya_akin_arslan

Ezber bozan teknolojilerle klasik perakendecilere ve e-ticaret’in önde gelen pazaryerlerine değer katmaya devam ettiklerini anlatan DepOrtak Kurucu ortağı Oruç Kaya, şunları söyledi: “Global markalara, zincir marketlere, üreticilere ve e-ticarette satış yapanlara ülkemizde ve globalde ürünlerini en uygun koşullarda depolamalarının önünü açtık. Cep telefonundaki DepOrtak Kurumsal App’ten veya tek dashboard’tan dijital depolama süreci uçtan uca yönetilmektedirler. Lojistiğe ihtiyaç duyulduğunda da dijital lojistik platformu Tırport ile güvenli ve hızlı çözümler sağlıyoruz.” dedi. 

Lojistik yönetimi “dijitalleşme” ile kökten dönüşüyor 

Türkiye’nin ve bulunduğumuz coğrafyanın lojistikte en büyük dijital platformu haline gelen Tırport, artırılmış zeka destekli teknolojileri mobilite gücü ile birleştirerek, lojistik yönetimi uçtan uca dijital şekilde kökten dönüştürüyor. Gerçek zamanlı, konum tabanlı teknolojiler ve optimizasyon gücünün yarattığı akıllı eşleştirme imkanlarıyla kapasitelerin maksimize edilmesine imkan tanıyan Tırport, lojistiğin yönetilebilir, verimli ve sürdürülebilir olmasına olanak sağlıyor. 

Lojistiğin ve depolamanın dijitalleşme ile kökten dönüştüğünün altını çizen Tırport ve DepOrtak Kurucu Ortağı Dr. Akın Arslan, şunları kaydetti: 

UND ve TÜSİAD lojistik ve ihracat süreçlerinin iyileştirilmesi için buluştu UND ve TÜSİAD lojistik ve ihracat süreçlerinin iyileştirilmesi için buluştu

“Nasıl, Tırport ile lojistik sektörünü uçtan uça dijitalleştirerek, ülkemizde ve dünyada kökten dönüştürdük ve dönüştürmeye devam ediyoruz. Kurucu ortağı olduğum DepOrtak ile de depolama sektörünü uçtan uca dijitalleştirerek kökten dönüştürüyoruz ve dönüştürmeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.