DKV Euro Service Türkiye hedeflerinin üzerinde büyüdü

14 Ocak 2019
DKV Euro Service Türkiye hedeflerinin üzerinde büyüdü

DKV Türkiye, otoban ödemelerinde yüzde 20’ye, yakıt alımlarında ise yüzde 10’a yakın büyüdü.

DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, DKV Türkiye olarak, ekonomik açıdan pek çok kötü koşula rağmen, 2018 yılını hedeflerinin üzerinde bir büyüme ile tamamladıklarını söyledi. 

Sezer, “Ekonomik açıdan kötü pek çok koşula rağmen DKV Türkiye olarak yılı hedeflerimizin üzerinde bir büyüme ile tamamladık. Bu sene otoban ödemelerinde yüzde 20’ye, yakıt alımlarında ise yüzde 10’a yakın büyüdük. Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının kur ve vergi ayarlamaları nedeniyle Avrupa’ya göre düşük kalması nedeniyle yakıt konusunda biraz eksiğimiz oldu, ancak bu açığı Rusya pazarındaki yeni müşterilerimizle kapattık.” dedi. 

SLOVENYA DA HİZMET YELPAZESİNE EKLENDİ

“Hizmet yelpazemize 1 Nisan 2018 itibariyle Slovenya eklendi. Mevcut otoban ödeme sisteminde gişelerde uzun kuyruklar ve dolayısıyla ciddi bir trafik yoğunluğu oluşuyordu. Bu nedenle, Slovenya’nın en son teknoloji ile bariyersiz, yani gişesiz ödeme imkanı veren bir geçiş sistemine ihtiyacı vardı.” diyen, Sezer, şöyle devam etti: 

“2017 ve 2018’in en öne çıkan konuların başında Avrupa otoban geçişlerinde tek kutu kullanımı uygulaması Avrupa Elektronik Geçiş Hizmeti (EETS) oldu. 2017’de başladığımız alt yapı çalışmalarını 2018’de sürdürdük. Kutularımızın Belçika testleri başarıyla tamamlandı ve kutular gönüllü müşterilerimiz tarafından Almanya’da test edilmeye başladı. Yeni sistem 2019’da Belçika’nın ardından Almanya, Avusturya, Fransa, İspanya, Portekiz ve İtalya’yı kapsayacak şekilde genişleyecek. Ayrıca İskandinavya’daki Oeresund ve Storebaelt köprülerinin ödemesi de mümkün olabilecek.”

DKV olarak dünyadaki lojistik dinamikleri doğru okuyarak, gereken analiz ve fizibilite çalışmalarını zamanında yaparak müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni pazarları hizmet kapsamına aldıklarını ifade eden Deniz Çokcoş Sezer, “Bu senenin son çeyreğinde DKV olarak Avrupa ve Rusya’nın ardından yepyeni bir kıtaya ayak bastık. Müşterilerimiz artık Fas’ta da DKV CARD hizmetlerinden yararlanabilecek.” diye konuştu. 

“ÖNEMLİ ÜLKELERE YAYILMA PLANLARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”
Mevcut ekonomik veriler ve öngörüler ışığında 2019 yılı hedeflerini, geçen yıllara oranla daha mütevazı tuttuklarını söyleyen Sezer, “Öte yandan, DKV Türkiye olarak bölgede lojistik açıdan önemli ülkelere yayılma planlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2019’da Avrupa pazarında sunduğumuz hizmeti genişleterek Kazakistan, Sırbistan gibi lojistik açıdan önemli ülkelere de yayılmayı planlıyoruz. Hedefimiz Kazakistan’da akaryakıt, Sırbistan’da ise otoyol hizmetlerimizle var olmak.” dedi. 
Sezer, 2019 yılı ile ilgili diğer hedeflerini ise şöyle özetledi:
“Rusya gelişme potansiyeli olan bir pazar olarak 2019 hedeflerimizde hala önemli bir yere sahip. Ayrıca, sektörde hızla yükselen bir trend olan ‘ekspres yük taşıma’ segmentinde büyümeyi planlıyoruz. Türkiye’deki lojistik filolarında ekspres yük taşıması yapan küçük araç sayısında son yıllarda artış gözleniyor. Bu araçlar lojistik firmalarına çok hızlı bir teslimat imkanı sunduğu için tercih ediliyor. Bu küçük araçların büyük araçlardan farkı, daha sık akaryakıt alımı yapmaya ihtiyaç duymaları. DKV CARD’ın geçerli olduğu istasyon sayısının fazla olması nedeniyle bu araçların Avrupa’da istasyon aramaları gerekmiyor, bu nedenle bu hizmete sahip firmalar özellikle DKV ile çalışmayı tercih ediyor.”
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN