Türkiye lojistik sektörünün köklü ve güçlü firması Eyüp Lojistik, 2020 yılı sonuna kadar 300 MAN çekici satın alarak, filosunu daha da güçlendirmeyi planlıyor. Bu doğrultuda 2019 yılında 12 araçlık MAN yatırımı yapan Eyüp Lojistik, bu yıl için de satın aldığı 50 adet MAN TGX 18.470 4x2 BLS çekiciden oluşan ilk araç grubunu, 14 Temmuz salı günü düzenlediği bir törenle teslim aldı. MAN'ın İstanbul İkitelli'deki tesisinde gerçekleştirilen teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun ve Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık katıldı. Oregon Genel Müdürü Selçuk Yılmaz da törene katılanlar arasındaydı.

"Sektörün öncüsü olmaya devam edeceğiz"

Sektörün köklü, öncü ve örnek kuruluşlarından biri olarak, tüm faaliyet alanlarında attıkları her adımda, yaptıkları her yatırımda hizmet kalitesini ve standartlarını yeni ve zirvelere taşımayı hedeflediklerini belirten Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, "Bu hedeflerimize bizi taşıyan en önemli unsur hiç kuşkusuz altyapı teknolojimiz ve gücümüzüdür. Bir lojistik firmasında altyapı denince de hiç şüphesiz öncelikle akıllara araç filosu gelir. Dolayısıyla bizim için de araç filomuzun, genç ve güçlü olması en büyük önceliklerimiz arasındadır. Bu yüzden yeni yatırımımızdaki kararımızda da MAN TGX tecrübesinden duyduğumuz memnuniyet etkili oldu."

dedi.

Bartık, şöyle devam etti: "Ancak bununla birlikte bu memnuniyetimiz, salt araçların nitelikleri ile sınırlı değil. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkililerinin doğru ve samimi yaklaşımları, sıcak iletişimleri, satış sonrası hizmetlerde aldığımız hizmetin hızı, kalitesi de bu kararı vermemizde en az araçlar kadar etkili bir faktör oldu. Biz Eyüp Lojistik olarak, gücümüzü köklü geçmişimizden alan, yüzümüzü ise geleceğe çevirmiş bir şirketiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yaptığımız yatırımlar, geliştirdiğimiz hizmetler ile yeni hatlara açılmaya, iş hacmimizi çeşitlendirmeye, büyütmeye devam ederek, sektörümüze öncülük etmeyi sürdüreceğiz." diye konuştu. 

Bekiroğlu, günün anısına Bartık'a bir plaket sundu.

"Eyüp Lojistik iş birliği, gurur duyduğumuz bir ortaklık" Törende, tüm müşterilerini, 'yaşam boyu iş ortağı' olarak gördüklerine vurgu yapan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tüncay Bekiroğlu, "Bu yaklaşımımız, ilk araç satışımızla hatta bazen araç dahi satmamışken başlar ve gerçek anlamda yaşam boyu, nesiller boyu sürer." dedi. Her bir müşterimizin bizde ayrı ve özel bir yeri var. Temelli 1936 yılına kadar uzanan Eyüp Lojistik de 84 yıllık köklü geçmişi, büyüklüğü, birikimi, teknolojiye verdiğim önem, hizmet kalitesi gibi birçok niteliğinin yanı sıra başta Yönetim Kurulu Eyüp Bartık olmak üzere üst yönetiminin samimi ve içten yaklaşımları ile 'yaşam boyu iş ortağı' olmaktan mutluluk ve aynı zamanda onur duyduğumuz Türkiye'nin alanındaki en değerli markalarından biridir. MAN ve Eyüp Lojistik arasındaki bu güzel iş birliğinin daha da gelişerek, uzun yıllar süreceğine inancım tamdır." dedi.

"MAN'ın odağında müşterilerimiz var"

Türkiye lojistik sektörünün öncü ve lider kuruluşlarından biri olan Eyüp Lojistik'in, işini bilen ve hizmeti en kaliteli, en efektif şekilde sunan sektörünün referans firmalarından biri olduğunu anlatan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara ise "Eyüp Lojistik, her alanda olduğu hizmetlerinin ana omurgasını teşkil eden araç yatırımlarında da çok seçicidirler. Bu açıdan da en önemli yatırımlarında bizleri tercih ettikleri için de kendilerine teşekkür ederiz.

Jeroen van den Oetelaar, DAF Trucks Baş Mühendisi görevine atandı Jeroen van den Oetelaar, DAF Trucks Baş Mühendisi görevine atandı

Bildiğiniz gibi MAN, 250 yılı aşkın geçmişi ile odağına müşterilerini alan, mühendislik temelli üretim anlayışına sahip köklü bir şirket. Benzersiz bilgi birikimi, Ar-Ge gücü ve teknolojisi ile müşterilerinin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılayacak çözümleri henüz geliştirme aşamasında düşünür. Bu doğrultuda hayata geçirdiği sayısız yenilik ve ilklerle de sektörünün adeta standartlarını oluşturur. Bu yaklaşımla geliştirilip, üretilen MAN kamyon ve çekicileri, zengin model çeşitliliği, gelişmiş şasi yapıları ve teknolojileri ile de ihtiyaç duyulan her alanda en ideal çözümleri sunuyor. MAN TGX serisi de dayanıklılık, konfor, güvenlik gibi üstün özelliklerinin yanı sıra yakıt tasarrufu ve işletme ekonomisi açısından sağladığı avantajlarla alanında haklı bir yer edinmiş durumda." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Eyüp Lojistik’in satın aldığı 50 adet TGX 18.470 4x2 BLS çekiciyi temsilen sembolik MAN anahtarı, Tuncay Bekiroğlu, ve Serkan Sara tarafından, Eyüp Bartık’a verildi.