Goodyear, Almanya'da düzenlenen Steinexpo 2023 fuarında premium OTR lastiklerinin yanı sıra inşaat ve endüstriyel makinelere yönelik çözümlerini de sergiledi. Goodyear, damperli kamyonlardan ağır iş makinelerine, lastik tekerlekli yükleyicilerden hizmet kamyonlarına kadar farklı tür ve ebatlardaki geniş ürün yelpazesiyle fuarda yer aldı. Fuarda Goodyear alanının en dikkat çeken ürünlerinin başında, özellikle asfalt olmayan yollar için sunulan ürünler geldi. 

1692952900_goodyear_powerload

Goodyear POWERLOAD®

Goodyear fuarda, daha verimli ve sürdürülebilir operasyonlar için kompakt lastik tekerlekli yükleyicilerin ve küçük greyder makinelerinin üretkenliğini, dayanıklılığını ve uygun maliyetli çalışmasını optimize etmek üzere tasarlanan POWERLOAD® lastik serisini tanıttı. Omuz bölgesinde ve yanakta ekstra kalın ve pürüzsüz bir kauçuk koruma katmanı içeren Smooth Guard Technology™ ile donatılan bu lastikler, çok daha dayanıklı. Ayrıca, yeni lastik serisi daha fazla denge ve daha kolay manevra kabiliyeti sağlayan güçlendirilmiş bir yanak yapısına sahip. Lastiğin sırt deseni yönlü olmadığından her tekerlek konumuna monte edilebiliyor ve mükemmel arazi çekişi ve yön dengesi sunuyor.

GP-3E
Goodyear’ın fuarda sergilediği bir başka ürün olan GP-3E de yine lastik tekerlekli yükleyiciler, belden kırmalı kaya kamyonları ve greyderler için özel olarak tasarlanmış. Özel Goodyear Tip 6 kauçuk bileşimi ile aşınmaya karşı daha yüksek direnç sağlayan bu ürün, operatörlerin lastik maliyetlerini düşürmeye de katkı sağlıyor. Model aynı zamanda, öncekilere kıyasla azaltılmış toplam ağırlığı ile de dikkat çekiyor. Sırt aşınmasını optimize ettiği kanıtlanan özel yapısı, Goodyear'ın lastik performansından ödün vermeden verimliliği ve sürdürülebilirliği en üst düzeye çıkarma hedefine katkıda bulunuyor. GP-3E sırt deseni, çift merkez diş yapısı ve artırılmış diş sayısı ile yüksek çekiş seviyelerine ulaşıyor. Aynı zamanda sırt deseni, ağırlığı eşit bir şekilde dağıtarak özellikle ıslak zeminli arazide yüksek seviyede çekiş sağlayacak şekilde tasarlanmış. Gelişmiş sırt deseni, yeni karkas yapısı ile birleştiğinde, zorlu iklimlerde uzun vardiyalar sırasında sunduğu operatör konforu da lastiğin ek avantajları arasında yer alıyor.

Omnitrac Heavy Duty

Özellikle kamuya açık yollarda kısa mesafeler kat eden ancak ağırlıklı olarak şantiyeler, madenler ve taş ocakları gibi zorlu asfalt dışı çalışma ortamlarında kullanılan damperler ve diğer ağır hizmet kamyonları için geliştirilmiş Omnitrac Heavy Duty lastik serisi fuarda Goodyear’ın sergilediği bir başka ürün ailesi. Ürün aynı zamanda, gelişmiş yakıt verimliliği ve lastik yönetim sistemleriyle bağlanabilirlik de sunuyor.

TL-4A
Goodyear’ın fuarda sergilediği yeniliklerden bir diğeri de TL-4A oldu. Belden kırmalı kaya kamyonları ve scraper (kazıyıcılar) için geliştirilen bir OTR lastiği olan TL-4A, yüksek kapasiteli araçların gittikçe artan ihtiyacına cevap vermek üzere sunuluyor. Lastiğin yüksek diş derinliği çamurlu ve yumuşak yüzeylerde mükemmel çekiş sağlıyor. TL-4A, delinmelere karşı daha iyi direnç için yüksek mukavemetli çelikten yapılmış bir kayışa sahip 33,25 R 29 ebadında iki versiyonu mevcut. 

TPMS Heavy Duty

Lastik Basıncı İzleme Sistemlerinin (TPMS) geliştirilmesinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip Goodyear, Steinexpo'da geliştirilmiş TPMS Heavy Duty'yi de tanıttı. Sistem, Goodyear FleetHub ve Goodyear DriverHub adlı iki uygulama aracılığıyla sürücüler ve filo yöneticileriyle iletişim kurarak, filolarının proaktif ve önleyici bakımı için tahmini lastik verileri ve yararlı bilgiler sağlıyor. 

Mercedes-Benz Türk, ilk çeyrekte 2.865 kamyon çekici, 769 otobüs ihraç etti Mercedes-Benz Türk, ilk çeyrekte 2.865 kamyon çekici, 769 otobüs ihraç etti