Geçtiğimiz yıl Almanya-İtalya arasındaki tek rotada iki tırla hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, “Şu anda Almanya, Fransa, İsviçre, İtalya, Çekya, Macaristan ve Romanya olmak üzere 7 ülke arasındaki toplam 15 rotada, 60 tırla taşımacılık hizmeti sunuyoruz. Ayrıca müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bu rotaların haricinde Avrupa içindeki tüm rotalarda avantajlı fiyatlarla taşıma yapabilecek yetki ve kapasiteye sahibiz.” dedi. 

Nesnelerin interneti ile ürün kayıpları, hasar ve maliyetler önlenebiliyor Nesnelerin interneti ile ürün kayıpları, hasar ve maliyetler önlenebiliyor

Uluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan dijital lojistik şirketi Hubtic, Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 55’ini gerçekleştirdiği Avrupa pazarı için geçtiğimiz yıl önemli bir adım atarak kıta içi rotaları devreye almıştı. Almanya-İtalya arasındaki tek rotada toplam iki tırla taşımacılık hizmetine başlayan Hubtic, henüz bir yıl dolmadan 7 ülkede 15 rotaya ulaştı. 

Hubtic-CEO’su-Abdullah-Cansu

Abdullah Cansu: “fiyatla maliyetleri düşürüyoruz”

Müşterilerinin lojistik maliyetlerini düşürüp, karlılıklarını artırmaya odaklandıklarını söyleyen Hubtic CEO’su Abdullah Cansu, “Bu doğrultuda ülkemizin ihracatında ve ithalatında önemli yer tutan Avrupa’ya odaklanarak, geçen yıl Almanya ile İtalya arasındaki bir rotayı devreye aldık. Merkezimizin Almanya’da olması çok daha uygun fiyatlar almamız yönünde önemli avantajlar sağlıyor. Gerek maliyet avantajımız gerekse lojistik gücümüz ve yenilikçi çözümlerimiz sayesinde gübre, metal ve alüminyum sektörlerinde faaliyet gösteren Avrupa menşeli üç firmanın yıllık ihalesini almayı başardık. Bu üç firma için Almanya, Fransa, İsviçre, İtalya, Çekya, Macaristan ve Romanya olmak üzere 7 ülke arasındaki toplam 15 rotada toplam 60 tırla haftalık taşıma yapıyoruz. Sunduğumuz avantajlı fiyatlardan Türk müşterilerimiz de yararlanabilir. Öte yandan müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bu rotaların haricinde Avrupa içindeki tüm rotalarda avantajlı fiyatlarla taşıma yapabilecek yetki ve kapasiteye sahibiz” dedi. 

“Tüm taşımalar için anlık takip ve raporlama hizmeti sunuyoruz”

Uluslararası taşımalarda olduğu gibi kıta içi taşımalarda da yüklerin takibini sağladıklarını belirten Cansu şöyle devam etti; “Müşterilerimiz HubticTrack sistemimiz üzerinden yükleme noktasından boşaltma noktasına kadar taşımanın durumuyla ilgili tüm güncellemeleri görebiliyor, sürekli güncellenen harita üzerinden yükün konumunu kontrol edip kendi müşterileriyle de paylaşabiliyorlar. Ayrıca kilometre başına denk düşen harcama ve taşıma mesafeleri gibi detayları da kapsayan kapsamlı raporlama hizmetimizle operasyonların çok daha verimli bir şekilde yönetilmesini sağlıyoruz.”

Editör: Ercan TOSUNOĞLU